[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
مدیریت دانشکده::
درباره دانشکده::
قطب علمی" بهســــا"::
درباره مهندسی صنایع::
معرفی افراد::
امور آموزش::
امور پژوهش::
مرکز کامپیوتر::
دانشجویان::
اخبار دانشکده::
تقویم دانشکده::
تسهیلات پایگاه::
::
شعار دانشگاه علم و صنعت ایران

AWT IMAGE

..
اخبار و اطلاعیه‏ های آموزشی

AWT IMAGE 

..
تقویم دروس سمینار و پایان نامه دانشجویان کارشناسی ارشد

AWT IMAGE 

..
‌حمایت از پایان‌نامه‌ها
..
مراحل حذف اضطراری

AWT IMAGE

..
دفاعیـــه‌ ها

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE 

AWT IMAGE

AWT IMAGE

..
برنامه 8 ترمه (مقطع کارشناسی)

AWT IMAGE

..
«حمایت از کالای ایرانی»

AWT IMAGE

  

درباره‌ی سال ۹۷ سالــــی که از این لحظه آغاز می‌شود  آنچه مهم است، این است که همـــه بایــد سخت کار کننــد. بنــده در شعارهــای سالهـــا معمولاً مخــاطب را مسئولیــن قـــرار میدادم؛ امسال مخاطب، همه‌ی آحاد ملّت و از جمله مسئولین خواهند بود. مقدّمتاً عرض کنم، مسئله‌ی اقتصاد و فرهنگ و مسائل گوناگون همه مطــرح است لکـــن مسئلـــه‌ی اصلــــی مــــا امســــــال هم مسئلـــه‌ی اقتصــــاد و معیشت مردمـــــی است. همــــه باید تلاش کنند، همه باید کار کنند و محـور هم عبـــارت است از تولید ملّی؛ یعنی اگر چنانچه تولید ملّی را -با شرحـــی که ان‌شــاءالله در سخنــــرانی عــرض خواهم کرد- همـــه تعقیب کننــــد و دنبــــال‌گیـــری کننــــد، بسیـــاری از مشــــکلات اقتصــــادی، مشـــکلات معیشتــــیِ مردم -هم مسئلــــه‌ی اشتغال، هم مسئله‌ی سرمایه‌گذاری و بقیّه‌ی چیزها- حل خواهد شد. آسیبهای اجتماعــی به میـزان زیادی کاهش پیدا خواهد کرد؛ یعنی محور، تولید ملّی است. بنابراین اگر تولیــد ملّـــــی شتاب بگیرد، بسیــــاری از مشکلات حل خواهد شد. من این را محــور قرار دادم برای شعــار امسال؛ شعــــار امســال «حمایت از کـــالای ایرانی» است؛ سال «حمایت از کالای ایرانی». این فقط مربوط به مسئولین نیست؛ آحاد ملّت همه می‌توانند در این زمینـــه کمک بکنند و به معنـــای واقعی کلمه وارد میدان بشوند. البتّه این حمایت از پنج شش جهت، ابعاد مختلفـــــی دارد که این ابعـــاد را من ان‌شاءالله در سخنرانـی باز خواهم کرد و تشـــریح خواهم کرد و آنچـــه را که قشرهــای مختلف مردم و مسئولیـــنِ گوناگون کشور میتوانند انجام بدهند، ان‌شــاءالله مطــــرح خواهم کرد.
امیدوارم ان‌شاءالله خدای متعال کمک کند، هم به مسئولین، هم به مردم که بتوانند وظایف خودشان را به بهترین وجهی انجام بدهند و امسال این شعار را -که شعار «حمایت از کالای ایرانی» است- به معنای واقعی کلمه به تحقّق برسانند.

..
امروز: یکشنبه مورخ ۳ تیر ۱۳۹۷
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE

جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: قابل توجه دانشجویان واحد نور
:: اطلاعیه مهم در خصوص هزینه مصاحبه دکتری
:: برنامه زمانبندی مصاحبه دکتری پردیس دانشگاهی ورودی های 97
:: مسابقه فرهنگی کارکنان به مناسبت ماه شعبان / 26 اردیبهشت 1397
:: سفر خانوادگی اساتید، قطار گردشگری شمال/ 21 اردیبهشت 1397
..
نظرسنجی
نقطه قوت سایت دانشکده صنایع کدام گزینه است؟
درج اطلاعیه های آموزشی
درج اخبار کنفرانس ها و همایش ها
درج اخبار دانشجویان و عمومی
امکانات سایت( ارسال پیام، پرسش،نظر و...)
   
..
:: دفاعیه دکتری ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۴/۸/۹ | 

AWT IMAGE

نام دانشجو : داود طالبی                                

استاد راهنما : دکتر مصطفی جعفری

استاد مشاور : دکتر سیامک نوری

اساتید داور داخلی : دکتر مهدوی، دکتر جبل عاملی

اساتید داور خارجی : دکتر سیداصفهانی، دکتر رضائیان

مکان و زمان جلسه دفاع 13/8/94 : ساعت َ30: 11سالن شهید شهبازی دانشکده مهندسی صنایع

موضوع پایان نامه : توسعه مدل جامع ارزیابی عملکرد دانشگاهها و موسسات آموزش عالی دولتی کشور 

 چکیده :

  در قرن حاضر، عرصه‌های مختلف حیات بشری به علت بروز تحولاتی عمیق و گسترده در سراسر دنیابه ویژه در حوزه‌های علم و فناوری، دستخوش تغییرات زیادی شده است. این تحولات جنبه‌های مختلفی از حیات سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشورها را تحت‌الشعاع قرار داده است. در راستای همین تغییرات و شاید پیشگام آنها، تحولاتی قرار می‌گیرند که نظام آموزش عالی کشورها را دگرگون ساخته اند. نظام آموزش عالی در کشور ایران نیز از این امر مستثنی نمی‌باشد. لذا لازم است همگام با این روند، چگونگی ارزیابی عملکرد دانشگاه‌ها به عنوان نهادها و مراکز اجرا و تحقق اهداف و سیاستهای علم وفناوری نیز تغییر کند و عوامل و شاخص‌هایی متناسب با شرایط بومی و اقتضائات کشور مدون گردد که بر مبنای آن بتوان دانشگاه‌ها وموسسات آموزش عالی را ارزیابی و در نهایت رتبه‌بندی نمود. هدف از انجام این پژوهش، دستیابی به عوامل و شاخص‌های کلیدی موثر بر ارزیابی عملکرد دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی ایران و ارائه مدلی جامع برای ارزیابی و رتبه‌بندی این مراکز می‌باشد. بدین منظور در ابتدا با مطالعه ادبیات موضوع و بررسی مدل‌های موجود داخلی و خارجی و نیز اسناد بالادستی در حوزه علم و فناوری کشور به شناسایی عوامل موثر بر ارزیابی عملکرد دانشگاه‌ها پرداخته شده، سپس با بهره‌گیری از نظر خبرگان تعداد عوامل کلیدی که از نظر خبرگان با نظام آموزش عالی ایران سازگارترند به 8 عامل کلیدی تقلیل یافته‌اند. پس از آن با بررسی مجدد ادبیات موضوع و با در نظر گرفتن عوامل برگزیده، شاخص‌های مرتبط با آنها استخراج می‌گردد و پس از تجمیع آرای خبرگان، تعداد آنها به 93 شاخص محدود می‌شود. پس از این کار با استفاده از تحلیل عاملی شاخص‌های فوق گروه‌بندی شده و مدل مفهومی تحقیق ارائه می‌گردد. در نهایت با استفاده از تکنیک دیمتل روابط درونی عوامل 8 گانه مورد بررسی قرار گرفته و تاثیر مستقیم و غیرمستقیم آنها بر مبنای آرای خبرگان محاسبه گشته است. امید است یافته‌های پژوهش حاضر بتواند در جهت یکپارچه‌سازی نظام ارزیابی عملکرد دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی مفید واقع گشته و فضای رقابتی سازنده‌ای را در میان این مراکز به وجود آورد.

  چرا که در حوزه اقدام، این دانشگاهها هستند که در تحقق چشم انداز و اهداف علم و فناوری کشور در افق 1404 نقش اصلی را ایفا می کنند.  

کلیدواژه ها: ارزیابی عملکرد | دانشگاه و موسسات آموزش عالی | شاخص | رتبه‌بندی | ارزیابی | عملکرد | مدل |
دفعات مشاهده: 2479 بار   |   دفعات چاپ: 454 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

کد امنیتی را در کادر بنویسید >
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد . نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد .
Persian site map - English site map - Created in 0.19 seconds with 56 queries by YEKTAWEB 3705