[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
مدیریت دانشکده::
درباره دانشکده::
قطب علمی" بهســــا"::
درباره مهندسی صنایع::
معرفی افراد::
امور آموزش::
امور پژوهش::
مرکز کامپیوتر::
دانشجویان::
اخبار دانشکده::
تقویم دانشکده::
تسهیلات پایگاه::
::
شعار دانشگاه علم و صنعت ایران

AWT IMAGE

..
اخبار و اطلاعیه‏ های آموزشی

AWT IMAGE 

..
موارد گروه‌های آموزشی
..
تقویم دروس سمینار و پایان نامه دانشجویان کارشناسی ارشد

AWT IMAGE 

..
‌حمایت از پایان‌نامه‌ها
..
مراحل حذف اضطراری

AWT IMAGE

..
دفاعیـــه‌ ها

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE 

AWT IMAGE

AWT IMAGE

..
برنامه 8 ترمه (مقطع کارشناسی)

AWT IMAGE

..
«اقتصاد مقاومتی؛ تولید- اشتغال»

AWT IMAGE

من شعـــار امســــال را « اقتصــــاد مقاومتی؛ تولید- اشتغــــال » قرار می دهم ؛ یعنی اقتصــــاد مقاومتــی عنوان کلی است، بعد تولید و اشتغال؛ این مجموع نقاطــی است که بایستی همــه بر روی آن متمــــرکز بشــــوند. مطالبـــه ی من و مطالبـــه ی مردم از مسئولین عزیز و محترم این است که بر روی این دو نقطه متمرکز بشوند و کارها را با برنامه ریزی انجام بدهند و انشاءا... در پایان ســـال نتـــایج آن را بتوانند به مردم گزارش کنند. امیدواریم که همــــه ی شمـــــا در تحت عنایات حضــــرت بقیه ا... (ارواحناه فداه) و با دعای ارواح مطهــــر شهیـــدان و امام بزرگوار، سال شاد و خوش و همراه با امنیت و رفاهی را برخوردار باشید و با خود داشته باشید.

..
امروز: یکشنبه مورخ ۶ اسفند ۱۳۹۶
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE

جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: بیانیه بسیج اساتید دانشگاه علم و صنعت ایران به مناسبت 22بهمن 1396
:: نشست فرهنگی اساتید / یمن در مثلث ایران، عربستان و آمریکا / 26 دیماه 1396
:: نشست فرهنگی اساتید / آشنایی با نقشه جامع علمی کشور /4دی 1396
:: دیدار هیأت رئیسه و اساتید با تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) / 27آذر1396
:: نشست فرهنگی اساتید / نظام آراستگی محیط کار / 27 آذر 1396
..
نظرسنجی
نقطه قوت سایت دانشکده صنایع کدام گزینه است؟
درج اطلاعیه های آموزشی
درج اخبار کنفرانس ها و همایش ها
درج اخبار دانشجویان و عمومی
امکانات سایت( ارسال پیام، پرسش،نظر و...)
   
..
:: دفاعیه دکتری ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۴/۹/۷ | 

AWT IMAGE

استاد راهنما : دکتر مهدی حیدری
 استاد مشاور : دکتر سیامک نوری - دکتر مرتضی باقرپور
 اساتید داور داخلی : دکتر ابراهیم تیموری - دکتر احمد ماکویی
 اساتید داور خارجی : دکتر مسعود ربانی   - دکتر محمد حسین کریمی گوارشکی
 مکان و زمان جلسه دفاع: روز دوشنبه 23 آذر ساعت 11:30 - سالن شهید شهبازی

عنوان رساله: ارائه مدل ریاضی جهت تخمین زمان و هزینه پروژه های تحقیقاتی تحت شبکه

  چکیده

  یکی از مشکلات اصلی در سازمان‌های تحقیقاتی پروژه‌ محور برآورد زمان و هزینه پروژه‌ها در مراحل آغازین آن است. به دلیل کمبود اطلاعات اولیه و ماهیت تحقیقاتی پروژه‌ها برآورد زمان و هزینه برای این پروژه‌ها بسیار مشکل است. در متون علمی روش‌های مختلفی برای برآورد زمان و هزینه در گام‌های نخست از اجرای پروژه ارائه شده است. اما این روش‌ها به دلایل مختلف از جمله وابستگی زیاد به اطلاعات، یا نیاز بیش از حد به نظرات خبرگان و نیز در نظر نگرفتن بخش‌هایی از ویژگی‌های خاص این­گونه از پروژه‌ها برای سازمان‌های مذکور قابل بکارگیری نیستند.

  هدف این تحقیق ارائه روش و الگوریتمی به منظور زمان­بندی پروژه‌های تحقیقاتی که از پیچیدگی و عدم قطعیت­های بالایی برخوردارند، می‌باشد. بدین ترتیب از طریق خروجی این روش، به تخمینی مناسب از متوسط زمان، هزینه و احتمال ختم موفقیت­آمیز پروژه می­توان رسید. بر این اساس ابتدا ویژگی‌های مسأله مدنظر تعیین شده و سپس روش‌های موجود به منظور استفاده و یا بهبود برای حل مسأله تعریف شده، مورد بررسی قرار گرفته است. بررسی‌ها نشان می‌دهد که بهترین روش­ها، روش‌های مبتنی بر شبکه با تعریف خاص روی گره­ها (احتمالی، قطعی و ترکیبی) می­باشد، که از منطق فازی برای تخمین زمان و هزینه فعالیت‌ها که با عدم قطعیت­ همراه می­باشند بهره می‌گیرند. در پروژه­های پیچیده نظیر پروژه­های تحقیقاتی نظامی، تعیین میزان عدم قطعیت­ها خود نیز با عدم قطعیت همراه است. لذا ما برای لحاظ نمودن این عدم قطعیت در تعیین خودِ عدم­ قطعیت، از مفهوم احتمالات استفاده نموده­ایم. از طرفی نتیجه بررسی انجام شده نشان دهندۀ این موضوع است که روش‌های موجود توانایی پوشش کلیه اهداف مد نظر را ندارند.

  برای برخورد با مسأله مورد بررسی، روشی تحلیلی مشتمل بر چند مدل ریاضی ترکیبی فازی- احتمالی با هدف پوشش کلیۀ ویژگی‌ها تدوین شده است، که به اختصار PR-FGERT نامیده می­شود. چهارچوب اصلی روش ارائه ‌شده شامل ساده‌سازی شبکه مدل شده برای مسأله مورد بررسی و استفاده از گام‌هایی منظم برای تعیین زمان ختم هر یک از اهداف، هزینه آنها و احتمال موفقیت در رسیدن به هر یک از آنها می‌باشد. مدل­های ارائه شده شامل: (1) معادل‌سازی شاخه‌های موازی و سری با توجه به معانی و مفاهیم گره‌ها؛ (2) معادل‌سازی شاخه‌های تأخیری بر اساس متغیرهای تصادفی؛ (3) معادل‌سازی حلقه‌های مختلط و ساده با رویکرد تبدیل­سازی به شاخه­های تأخیری؛ (4) محاسبه پارامترها و اثرات معادل­سازی­ها بر روی شاخه­های متأثر از تغییرات و (5) بعد از انجام معادل‌سازی‌ها، شبکه فعالیت­ها بر اساس الگوریتمی با 10 گام اصلی حل و پارامترهای "زمان، هزینه، احتمال رخداد و احتمال موفقیت" استخراج می‌گردند. اعتبارسنجی و کیفیت عملکرد روش‌ پیشنهادی به دو روش؛ (1) حل مسائل واقعی و کاربردی از سازمان هوافضای ایران همراه با آنالیز حساسیت (2) با کمک مثال‌های عددی بر گرفته از مقالات موجود ذکر شده در مرور ادبیات تحلیل، بررسی و مورد سنجش قرار گرفته است. که نتایج نشان دهنده عملکرد مطلوب و واقعی­تر روش پیشنهادی نسبت به روش‌های موجود می­باشد .

  همچنین به­منظور مدل‌سازی هرچه مناسب‌تر مسأله، چهارچوبی نظام‌مند و مبتنی بر روش‌های موجود به­منظور تخمین هر چه دقیق‌تر زمان و هزینه فعالیت‌ها ارائه ‌شده است، تا برای کلیه انواع فعالیت‌ها با سطوح مختلف از سطح دسترسی با توجه به ماهیت و داده‌های موجود از آن­ها تخمین زمان و هزینه مناسب صورت گیرد.

کلیدواژه ها: سیکل‌های برگشتی | مسیرهای موازی | احتمال موفقیت | احتمال رخداد | شبکه گرت فازی | عدم قطعیت | زمان‌بندی فازی |
دفعات مشاهده: 2392 بار   |   دفعات چاپ: 510 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

کد امنیتی را در کادر بنویسید >
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد . نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد .
Persian site map - English site map - Created in 0.179 seconds with 1140 queries by yektaweb 3600