[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
مدیریت دانشکده::
درباره دانشکده::
قطب علمی" بهســــا"::
درباره مهندسی صنایع::
معرفی افراد::
امور آموزش::
امور پژوهش::
مرکز کامپیوتر::
دانشجویان::
اخبار دانشکده::
تقویم دانشکده::
تسهیلات پایگاه::
::
شعار دانشگاه علم و صنعت ایران

AWT IMAGE

..
اخبار و اطلاعیه‏ های آموزشی

AWT IMAGE 

..
تقویم دروس سمینار و پایان نامه دانشجویان کارشناسی ارشد

AWT IMAGE 

..
‌حمایت از پایان‌نامه‌ها
..
مراحل حذف اضطراری

AWT IMAGE

..
دفاعیـــه‌ ها

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE 

AWT IMAGE

AWT IMAGE

..
برنامه 8 ترمه (مقطع کارشناسی)

AWT IMAGE

..
«حمایت از کالای ایرانی»

AWT IMAGE

  

درباره‌ی سال ۹۷ سالــــی که از این لحظه آغاز می‌شود  آنچه مهم است، این است که همـــه بایــد سخت کار کننــد. بنــده در شعارهــای سالهـــا معمولاً مخــاطب را مسئولیــن قـــرار میدادم؛ امسال مخاطب، همه‌ی آحاد ملّت و از جمله مسئولین خواهند بود. مقدّمتاً عرض کنم، مسئله‌ی اقتصاد و فرهنگ و مسائل گوناگون همه مطــرح است لکـــن مسئلـــه‌ی اصلــــی مــــا امســــــال هم مسئلـــه‌ی اقتصــــاد و معیشت مردمـــــی است. همــــه باید تلاش کنند، همه باید کار کنند و محـور هم عبـــارت است از تولید ملّی؛ یعنی اگر چنانچه تولید ملّی را -با شرحـــی که ان‌شــاءالله در سخنــــرانی عــرض خواهم کرد- همـــه تعقیب کننــــد و دنبــــال‌گیـــری کننــــد، بسیـــاری از مشــــکلات اقتصــــادی، مشـــکلات معیشتــــیِ مردم -هم مسئلــــه‌ی اشتغال، هم مسئله‌ی سرمایه‌گذاری و بقیّه‌ی چیزها- حل خواهد شد. آسیبهای اجتماعــی به میـزان زیادی کاهش پیدا خواهد کرد؛ یعنی محور، تولید ملّی است. بنابراین اگر تولیــد ملّـــــی شتاب بگیرد، بسیــــاری از مشکلات حل خواهد شد. من این را محــور قرار دادم برای شعــار امسال؛ شعــــار امســال «حمایت از کـــالای ایرانی» است؛ سال «حمایت از کالای ایرانی». این فقط مربوط به مسئولین نیست؛ آحاد ملّت همه می‌توانند در این زمینـــه کمک بکنند و به معنـــای واقعی کلمه وارد میدان بشوند. البتّه این حمایت از پنج شش جهت، ابعاد مختلفـــــی دارد که این ابعـــاد را من ان‌شاءالله در سخنرانـی باز خواهم کرد و تشـــریح خواهم کرد و آنچـــه را که قشرهــای مختلف مردم و مسئولیـــنِ گوناگون کشور میتوانند انجام بدهند، ان‌شــاءالله مطــــرح خواهم کرد.
امیدوارم ان‌شاءالله خدای متعال کمک کند، هم به مسئولین، هم به مردم که بتوانند وظایف خودشان را به بهترین وجهی انجام بدهند و امسال این شعار را -که شعار «حمایت از کالای ایرانی» است- به معنای واقعی کلمه به تحقّق برسانند.

..
امروز: یکشنبه مورخ ۳ تیر ۱۳۹۷
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE

جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: قابل توجه دانشجویان واحد نور
:: اطلاعیه مهم در خصوص هزینه مصاحبه دکتری
:: برنامه زمانبندی مصاحبه دکتری پردیس دانشگاهی ورودی های 97
:: مسابقه فرهنگی کارکنان به مناسبت ماه شعبان / 26 اردیبهشت 1397
:: سفر خانوادگی اساتید، قطار گردشگری شمال/ 21 اردیبهشت 1397
..
نظرسنجی
نقطه قوت سایت دانشکده صنایع کدام گزینه است؟
درج اطلاعیه های آموزشی
درج اخبار کنفرانس ها و همایش ها
درج اخبار دانشجویان و عمومی
امکانات سایت( ارسال پیام، پرسش،نظر و...)
   
..
:: دفاعیه دکتری ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۴/۹/۷ | 

AWT IMAGE

استاد راهنما : دکتر مهدی حیدری
 استاد مشاور : دکتر سیامک نوری - دکتر مرتضی باقرپور
 اساتید داور داخلی : دکتر ابراهیم تیموری - دکتر احمد ماکویی
 اساتید داور خارجی : دکتر مسعود ربانی   - دکتر محمد حسین کریمی گوارشکی
 مکان و زمان جلسه دفاع: روز دوشنبه 23 آذر ساعت 11:30 - سالن شهید شهبازی

عنوان رساله: ارائه مدل ریاضی جهت تخمین زمان و هزینه پروژه های تحقیقاتی تحت شبکه

  چکیده

  یکی از مشکلات اصلی در سازمان‌های تحقیقاتی پروژه‌ محور برآورد زمان و هزینه پروژه‌ها در مراحل آغازین آن است. به دلیل کمبود اطلاعات اولیه و ماهیت تحقیقاتی پروژه‌ها برآورد زمان و هزینه برای این پروژه‌ها بسیار مشکل است. در متون علمی روش‌های مختلفی برای برآورد زمان و هزینه در گام‌های نخست از اجرای پروژه ارائه شده است. اما این روش‌ها به دلایل مختلف از جمله وابستگی زیاد به اطلاعات، یا نیاز بیش از حد به نظرات خبرگان و نیز در نظر نگرفتن بخش‌هایی از ویژگی‌های خاص این­گونه از پروژه‌ها برای سازمان‌های مذکور قابل بکارگیری نیستند.

  هدف این تحقیق ارائه روش و الگوریتمی به منظور زمان­بندی پروژه‌های تحقیقاتی که از پیچیدگی و عدم قطعیت­های بالایی برخوردارند، می‌باشد. بدین ترتیب از طریق خروجی این روش، به تخمینی مناسب از متوسط زمان، هزینه و احتمال ختم موفقیت­آمیز پروژه می­توان رسید. بر این اساس ابتدا ویژگی‌های مسأله مدنظر تعیین شده و سپس روش‌های موجود به منظور استفاده و یا بهبود برای حل مسأله تعریف شده، مورد بررسی قرار گرفته است. بررسی‌ها نشان می‌دهد که بهترین روش­ها، روش‌های مبتنی بر شبکه با تعریف خاص روی گره­ها (احتمالی، قطعی و ترکیبی) می­باشد، که از منطق فازی برای تخمین زمان و هزینه فعالیت‌ها که با عدم قطعیت­ همراه می­باشند بهره می‌گیرند. در پروژه­های پیچیده نظیر پروژه­های تحقیقاتی نظامی، تعیین میزان عدم قطعیت­ها خود نیز با عدم قطعیت همراه است. لذا ما برای لحاظ نمودن این عدم قطعیت در تعیین خودِ عدم­ قطعیت، از مفهوم احتمالات استفاده نموده­ایم. از طرفی نتیجه بررسی انجام شده نشان دهندۀ این موضوع است که روش‌های موجود توانایی پوشش کلیه اهداف مد نظر را ندارند.

  برای برخورد با مسأله مورد بررسی، روشی تحلیلی مشتمل بر چند مدل ریاضی ترکیبی فازی- احتمالی با هدف پوشش کلیۀ ویژگی‌ها تدوین شده است، که به اختصار PR-FGERT نامیده می­شود. چهارچوب اصلی روش ارائه ‌شده شامل ساده‌سازی شبکه مدل شده برای مسأله مورد بررسی و استفاده از گام‌هایی منظم برای تعیین زمان ختم هر یک از اهداف، هزینه آنها و احتمال موفقیت در رسیدن به هر یک از آنها می‌باشد. مدل­های ارائه شده شامل: (1) معادل‌سازی شاخه‌های موازی و سری با توجه به معانی و مفاهیم گره‌ها؛ (2) معادل‌سازی شاخه‌های تأخیری بر اساس متغیرهای تصادفی؛ (3) معادل‌سازی حلقه‌های مختلط و ساده با رویکرد تبدیل­سازی به شاخه­های تأخیری؛ (4) محاسبه پارامترها و اثرات معادل­سازی­ها بر روی شاخه­های متأثر از تغییرات و (5) بعد از انجام معادل‌سازی‌ها، شبکه فعالیت­ها بر اساس الگوریتمی با 10 گام اصلی حل و پارامترهای "زمان، هزینه، احتمال رخداد و احتمال موفقیت" استخراج می‌گردند. اعتبارسنجی و کیفیت عملکرد روش‌ پیشنهادی به دو روش؛ (1) حل مسائل واقعی و کاربردی از سازمان هوافضای ایران همراه با آنالیز حساسیت (2) با کمک مثال‌های عددی بر گرفته از مقالات موجود ذکر شده در مرور ادبیات تحلیل، بررسی و مورد سنجش قرار گرفته است. که نتایج نشان دهنده عملکرد مطلوب و واقعی­تر روش پیشنهادی نسبت به روش‌های موجود می­باشد .

  همچنین به­منظور مدل‌سازی هرچه مناسب‌تر مسأله، چهارچوبی نظام‌مند و مبتنی بر روش‌های موجود به­منظور تخمین هر چه دقیق‌تر زمان و هزینه فعالیت‌ها ارائه ‌شده است، تا برای کلیه انواع فعالیت‌ها با سطوح مختلف از سطح دسترسی با توجه به ماهیت و داده‌های موجود از آن­ها تخمین زمان و هزینه مناسب صورت گیرد.

کلیدواژه ها: سیکل‌های برگشتی | مسیرهای موازی | احتمال موفقیت | احتمال رخداد | شبکه گرت فازی | عدم قطعیت | زمان‌بندی فازی |
دفعات مشاهده: 2795 بار   |   دفعات چاپ: 552 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

کد امنیتی را در کادر بنویسید >
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد . نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد .
Persian site map - English site map - Created in 0.2 seconds with 56 queries by YEKTAWEB 3705