[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
مدیریت دانشکده::
درباره دانشکده::
قطب علمی" بهســــا"::
درباره مهندسی صنایع::
معرفی افراد::
امور آموزش::
امور پژوهش::
مرکز کامپیوتر::
دانشجویان::
اخبار دانشکده::
تقویم دانشکده::
تسهیلات پایگاه::
::
شعار دانشگاه علم و صنعت ایران

AWT IMAGE

..
اخبار و اطلاعیه‏ های آموزشی

AWT IMAGE 

..
تقویم دروس سمینار و پایان نامه دانشجویان کارشناسی ارشد

AWT IMAGE 

..
‌حمایت از پایان‌نامه‌ها
..
مراحل حذف اضطراری

AWT IMAGE

..
دفاعیـــه‌ ها

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE 

AWT IMAGE

AWT IMAGE

..
برنامه 8 ترمه (مقطع کارشناسی)

AWT IMAGE

..
«حمایت از کالای ایرانی»

AWT IMAGE

  

درباره‌ی سال ۹۷ سالــــی که از این لحظه آغاز می‌شود  آنچه مهم است، این است که همـــه بایــد سخت کار کننــد. بنــده در شعارهــای سالهـــا معمولاً مخــاطب را مسئولیــن قـــرار میدادم؛ امسال مخاطب، همه‌ی آحاد ملّت و از جمله مسئولین خواهند بود. مقدّمتاً عرض کنم، مسئله‌ی اقتصاد و فرهنگ و مسائل گوناگون همه مطــرح است لکـــن مسئلـــه‌ی اصلــــی مــــا امســــــال هم مسئلـــه‌ی اقتصــــاد و معیشت مردمـــــی است. همــــه باید تلاش کنند، همه باید کار کنند و محـور هم عبـــارت است از تولید ملّی؛ یعنی اگر چنانچه تولید ملّی را -با شرحـــی که ان‌شــاءالله در سخنــــرانی عــرض خواهم کرد- همـــه تعقیب کننــــد و دنبــــال‌گیـــری کننــــد، بسیـــاری از مشــــکلات اقتصــــادی، مشـــکلات معیشتــــیِ مردم -هم مسئلــــه‌ی اشتغال، هم مسئله‌ی سرمایه‌گذاری و بقیّه‌ی چیزها- حل خواهد شد. آسیبهای اجتماعــی به میـزان زیادی کاهش پیدا خواهد کرد؛ یعنی محور، تولید ملّی است. بنابراین اگر تولیــد ملّـــــی شتاب بگیرد، بسیــــاری از مشکلات حل خواهد شد. من این را محــور قرار دادم برای شعــار امسال؛ شعــــار امســال «حمایت از کـــالای ایرانی» است؛ سال «حمایت از کالای ایرانی». این فقط مربوط به مسئولین نیست؛ آحاد ملّت همه می‌توانند در این زمینـــه کمک بکنند و به معنـــای واقعی کلمه وارد میدان بشوند. البتّه این حمایت از پنج شش جهت، ابعاد مختلفـــــی دارد که این ابعـــاد را من ان‌شاءالله در سخنرانـی باز خواهم کرد و تشـــریح خواهم کرد و آنچـــه را که قشرهــای مختلف مردم و مسئولیـــنِ گوناگون کشور میتوانند انجام بدهند، ان‌شــاءالله مطــــرح خواهم کرد.
امیدوارم ان‌شاءالله خدای متعال کمک کند، هم به مسئولین، هم به مردم که بتوانند وظایف خودشان را به بهترین وجهی انجام بدهند و امسال این شعار را -که شعار «حمایت از کالای ایرانی» است- به معنای واقعی کلمه به تحقّق برسانند.

..
امروز: یکشنبه مورخ ۳ تیر ۱۳۹۷
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE

جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: قابل توجه دانشجویان واحد نور
:: اطلاعیه مهم در خصوص هزینه مصاحبه دکتری
:: برنامه زمانبندی مصاحبه دکتری پردیس دانشگاهی ورودی های 97
:: مسابقه فرهنگی کارکنان به مناسبت ماه شعبان / 26 اردیبهشت 1397
:: سفر خانوادگی اساتید، قطار گردشگری شمال/ 21 اردیبهشت 1397
..
نظرسنجی
نقطه قوت سایت دانشکده صنایع کدام گزینه است؟
درج اطلاعیه های آموزشی
درج اخبار کنفرانس ها و همایش ها
درج اخبار دانشجویان و عمومی
امکانات سایت( ارسال پیام، پرسش،نظر و...)
   
..
:: دفاعیه دکتری ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۴/۱۲/۱ | 

AWT IMAGE 

 استاد راهنما : دکتر مهدوی مزده
 استاد مشاور :  دکتر حیدری- دکتر جلالی
 اساتید داور داخلی :  دکتر ماکوئی- دکتر سجادی
 اساتید داور خارجی :  دکتر جولای - دکتر مریم اسماعیلی
 مکان و زمان جلسه دفاع: روز یک شنبه 16 اسفند ماه ساعت 11:30 - سالن شهید شهبازی

عنوان رساله: بررسی مباحث استراتژیک در زمانبندی زنجیره تأمین با ملاحظه‌‌ی تحویل دسته‌‌ای

چکیده:

در سال­های اخیر پیرامون مدیریت زنجیره­ی تامین تحقیقات گسترده­ای انجام شده است لیکن در ارتباط با موضوع تصمیم­گیری مشترک در زمانبندی عناصر زنجیره­ی تامین کار چندانی صورت نگرفته است. این حوزه که در ادبیات موضوع با عنوان زمانبندی زنجیره­ی تامین شناخته می­شود بر این مسئله تمرکز دارد که تصمیم­گیری انفرادی هریک از عناصر زنجیره­ی تامین در زمانبندی و برنامه­ی ارسال محصولات تولیدی چه اثری بر برنامه­ی زمانبندی لایه­های دیگر زنجیره و نیز کارایی کل زنجیره خواهد داشت. هدف اصلی مطالعات این حوزه یافتن زمانبندی بهینه­ی مشترکی است که اعضاء زنجیره با تبعیت از آن بهترین کارایی را برای زنجیره به ارمغان بیاورند و در نتیجه­ی آن، بیشترین سود و یا کمترین هزینه را نصیب خود کنند. باید توجه داشت اگرچه یافتن زمانبندی مشترک در زنجیره­ی تامین از اهمیت بالایی برخوردار است ولی شیوه اجرای زمانبندی مشترک مهمتر از آن به نظر می­رسد. علت این امر آن است که معمولاً بهترین تصمیم مشترک زمانبندی در زنجیره برای برخی از اعضاء سودآور و برای برخی دیگر هز­ینه­زا خواهد بود و بالطبع عناصری که ضرر می­کنند حاضر به همکاری نخواهند شد. بنابر این به مکانیزمی نیاز است که با لحاظ کردن قدرت چانه­زنی هریک از عناصر و قوانین و واقعیت­های حاکم بر زنجیره، تمامی اعضاء را متقاعد به همکاری کند. متاسفانه این موضوع که ذیل عنوان مباحث استراتژیک زمانبندی زنجیره­ی تامین قرار می­گیرد علیرغم اهمیت آن به اندازه کافی در ادبیات بررسی نشده است. در این مطالعه سعی می­شود تا با مدنظر قرار دادن این شکاف از ادبیات موضوع، ابتدا رفتار عناصر زنجیره از حیث زمانبندی و تحویل از طریق مدلسازی ریاضی مورد بررسی قرار گیرد و سپس با مقایسه تصمیمات انفرادی و گروهی، ارزش تصمیم­گیری مشترک به دست آید. همچنین با تحلیل بازی عناصر در زنجیره­ی تامین و توسعه­ی مکانیزم­های همکاری عادلانه از طریق تئوری بازی­ها، نحوه­ی اجرایی شدن تصمیم مشترک مورد بحث قرار گیرد.

نتایج به دست آمده از این تحقیق حاکی از آن است که زمانبندی مشترک و همکاری در حوزه زمانبندی و حمل کالاها در زنجیره می­تواند هزینه­های زنجیره را بسته به پارامترهای آن به طور متوسط 30% کاهش دهد. همچنین نتایج عددی به دست آمده تصریح می­نماید که کاهش هزینه در زنجیره از طریق هماهنگی زمانبندی عناصر آن بدون یک مکانیزم دقیق و عادلانه برای تقسیم سود حاصل از صرفه­جویی در هزینه­ها امکان­پذیر نیست. مطابق با یافته­های تحقیق، مکانیزم توسعه داده شده در این رساله قادر است تا به خوبی قدرت چانه­زنی عناصر را لحاظ نماید به گونه­ای که هیچ­کدام از عناصر زنجیره نسبت به حالت مسقل خود ضرر نکند و تمای اعضاء انگیزه­ی کافی جهت همکاری در اجرای تصمیم بهینه­ی زمانبندی زنجیره را داشته باشند. لذا این تحقیق می­تواند کمک شایانی به عناصر مختلف زنجیره برای هماهنگی و همکاری در زمانبندی زنجیره­ی تامین به ویژه زنجیره­هایی که یکپارچه­ی عمودی نیستند نماید.

کلیدواژه ها: زنجیره‌ی تأمین | تحویل دسته‌ای | زمانبندی | تئوری بازی‌ها |
دفعات مشاهده: 2044 بار   |   دفعات چاپ: 328 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

کد امنیتی را در کادر بنویسید >
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد . نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد .
Persian site map - English site map - Created in 0.2 seconds with 56 queries by YEKTAWEB 3705