[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
مدیریت دانشکده::
درباره دانشکده::
قطب علمی" بهســــا"::
درباره مهندسی صنایع::
معرفی افراد::
امور آموزش::
امور پژوهش::
مرکز کامپیوتر::
دانشجویان::
اخبار دانشکده::
تقویم دانشکده::
تسهیلات پایگاه::
::
شعار دانشگاه علم و صنعت ایران

AWT IMAGE

..
اخبار و اطلاعیه‏ های آموزشی

AWT IMAGE 

..
تقویم دروس سمینار و پایان نامه دانشجویان کارشناسی ارشد

AWT IMAGE 

..
‌حمایت از پایان‌نامه‌ها
..
مراحل حذف اضطراری

AWT IMAGE

..
دفاعیـــه‌ ها

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE 

AWT IMAGE

AWT IMAGE

..
برنامه 8 ترمه (مقطع کارشناسی)

AWT IMAGE

..
«حمایت از کالای ایرانی»

AWT IMAGE

  

درباره‌ی سال ۹۷ سالــــی که از این لحظه آغاز می‌شود  آنچه مهم است، این است که همـــه بایــد سخت کار کننــد. بنــده در شعارهــای سالهـــا معمولاً مخــاطب را مسئولیــن قـــرار میدادم؛ امسال مخاطب، همه‌ی آحاد ملّت و از جمله مسئولین خواهند بود. مقدّمتاً عرض کنم، مسئله‌ی اقتصاد و فرهنگ و مسائل گوناگون همه مطــرح است لکـــن مسئلـــه‌ی اصلــــی مــــا امســــــال هم مسئلـــه‌ی اقتصــــاد و معیشت مردمـــــی است. همــــه باید تلاش کنند، همه باید کار کنند و محـور هم عبـــارت است از تولید ملّی؛ یعنی اگر چنانچه تولید ملّی را -با شرحـــی که ان‌شــاءالله در سخنــــرانی عــرض خواهم کرد- همـــه تعقیب کننــــد و دنبــــال‌گیـــری کننــــد، بسیـــاری از مشــــکلات اقتصــــادی، مشـــکلات معیشتــــیِ مردم -هم مسئلــــه‌ی اشتغال، هم مسئله‌ی سرمایه‌گذاری و بقیّه‌ی چیزها- حل خواهد شد. آسیبهای اجتماعــی به میـزان زیادی کاهش پیدا خواهد کرد؛ یعنی محور، تولید ملّی است. بنابراین اگر تولیــد ملّـــــی شتاب بگیرد، بسیــــاری از مشکلات حل خواهد شد. من این را محــور قرار دادم برای شعــار امسال؛ شعــــار امســال «حمایت از کـــالای ایرانی» است؛ سال «حمایت از کالای ایرانی». این فقط مربوط به مسئولین نیست؛ آحاد ملّت همه می‌توانند در این زمینـــه کمک بکنند و به معنـــای واقعی کلمه وارد میدان بشوند. البتّه این حمایت از پنج شش جهت، ابعاد مختلفـــــی دارد که این ابعـــاد را من ان‌شاءالله در سخنرانـی باز خواهم کرد و تشـــریح خواهم کرد و آنچـــه را که قشرهــای مختلف مردم و مسئولیـــنِ گوناگون کشور میتوانند انجام بدهند، ان‌شــاءالله مطــــرح خواهم کرد.
امیدوارم ان‌شاءالله خدای متعال کمک کند، هم به مسئولین، هم به مردم که بتوانند وظایف خودشان را به بهترین وجهی انجام بدهند و امسال این شعار را -که شعار «حمایت از کالای ایرانی» است- به معنای واقعی کلمه به تحقّق برسانند.

..
امروز: یکشنبه مورخ ۳ تیر ۱۳۹۷
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE

جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: قابل توجه دانشجویان واحد نور
:: اطلاعیه مهم در خصوص هزینه مصاحبه دکتری
:: برنامه زمانبندی مصاحبه دکتری پردیس دانشگاهی ورودی های 97
:: مسابقه فرهنگی کارکنان به مناسبت ماه شعبان / 26 اردیبهشت 1397
:: سفر خانوادگی اساتید، قطار گردشگری شمال/ 21 اردیبهشت 1397
..
نظرسنجی
نقطه قوت سایت دانشکده صنایع کدام گزینه است؟
درج اطلاعیه های آموزشی
درج اخبار کنفرانس ها و همایش ها
درج اخبار دانشجویان و عمومی
امکانات سایت( ارسال پیام، پرسش،نظر و...)
   
..
:: دفاعیه دکتری ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۴/۱۲/۲۴ | 

AWT IMAGE

  استاد راهنما: دکتر عبداله جاسبی، دکتر جواد جاسبی

  اساتید مشاور: دکتر جعفری، دکتر پیمان اخوان

  اساتید داور داخلی: دکتر مهدوی مزده، دکتر برزین پور

  اساتید داور خارجی: دکتر رضا حسنوی، دکتر بهمن نادری

  مکان و زمان جلسه دفاع: روز شنبه 21 فروردین ماه 95 ساعت 10- سالن شهید شهبازی

  عنوان رساله: طراحی مدل ارزیابی و انتخاب نوع های اجتماعات کاری با رویکرد نوآوری (یک مطالعه موردی در سازمان‏های فناوری محور)

  چکیده:

 سازمان‌ها برای کسب برتری‌های رقابتی، افزایش رضایت مشتری و سهم بازار، نیاز به نوآوری دارند. نوآوری بویژه در محصولات پیچیده، حاصل کار یک نفر نیست بلکه نتیجه کار تیمی و شبکه ای و ارتباطات افقی و ضربدری است. شبکه‌هایی که بستری برای اشتراک دانش و خلق دانش جدید هستند. توان شبکه سازی و مدیریت شبکه انسانی در سازمان، یکی از نمادهای سازمان های حرفه‌ای است. یکی از ابزارها و تکنیک‌های شبکه سازی، اجتماعات کاری[1] هستند. اجتماعات کاری، جامعه ای است که برای توسعه یادگیری، اشتراک دانش، تبادل بهترین تجربیات و تعمیق و توسعه یک حوزه دانشی خاص فعالیت می کنند. سازمان‌ها به دنبال تشکیل و پرورش این اجتماعات هستند. اجتماعات کاری براساس ویژگی‌های نوع شناسی دارای انواع مختلفی هستند. در این رساله مدلی ارائه شده است که نشان می دهد چه نوعی از این اجتماعات برای سازمان مناسب است. به عبارت دیگر، در زمان تشکیل اجتماعات کاری، به نوع سازمان و تناسب نوع اجتماع کاری با متغیرهای سازمان توجه شده است. همچنین سازمان‌هایی که اجتماعات کاری را تشکیل داده‌اند با استفاده از این مدل می توانند نسبت به اصلاح و بهبود ساختار آن اقدام کنند. در این تحقیق، ابتدا مولفه های نوع شناسی اجتماعات کاری معرفی شدند. سپس متغیرهای سازمانی که در انتخاب نوع اجتماعات کاری تاثیر دارند، شناسایی شدند. بعد از آن ارتباط بین مولفه های نوع شناسی ومتغیرهای سازمان در قالب یک الگوی مفهومی ارائه و صحه گذاری شد. برای کاربردی نمودن نتیجه تحقیقات، یک مدل اجرایی نیز توسعه داده شد. مدل اجرایی در قالب یک سیستم خبره ارائه گردید. یک سیستم خبره در محیط نرم افزار متلب که براساس الگوی مفهومی توسعه داده شد و الگو مفهومی را تبدیل به یک نرم افزار کاربردی و قابل استفاده نمود. این نرم افزار به سازمان ها کمک می کند تا در انتخاب نوع اجتماعات کاری که مقدمه پرورش اجتماعات کاری است، بهتر عمل کنند. سپس مدل اجرایی، در محیط یک سازمان به عنوان مطالعه موردی بررسی و صحه گذاری شد. اکنون سازمان ها برای تشکیل اجتماعات کاری یک سیستم خبره دارند که به آنها کمک می کند تا در مدیریت دانش و نوآوری عملکرد بهتری داشته باشند. از نوآوری‌های اصلی این تحقیق‏، ارائه یک قانون یا الگو برای بهبود ساختار سازمان برای افزایش نوآوری است. قانون تناسب نوع اجتماع کاری با شرایط سازمان، به شکل‌گیری ساختارهای افقی و تخت و اثربخش اجتماعات کاری کمک کرده و در نتیجه با کارکرد بهتر و همسو‌سازی این اجتماعات با سازمان، جریان یادگیری و نوآوری افزایش خواهد یافت.


  [1] Communities of Practices(CoP’s)

دفعات مشاهده: 2530 بار   |   دفعات چاپ: 465 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

کد امنیتی را در کادر بنویسید >
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد . نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد .
Persian site map - English site map - Created in 0.2 seconds with 56 queries by YEKTAWEB 3705