[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
مدیریت دانشکده::
درباره دانشکده::
قطب علمی" بهســــا"::
درباره مهندسی صنایع::
معرفی افراد::
امور آموزش::
امور پژوهش::
مرکز کامپیوتر::
دانشجویان::
اخبار دانشکده::
تقویم دانشکده::
تسهیلات پایگاه::
::
شعار دانشگاه علم و صنعت ایران

AWT IMAGE

..
مطالب علمی
..
تقویم دروس سمینار و پایان نامه دانشجویان کارشناسی ارشد

AWT IMAGE 

..
‌حمایت از پایان‌نامه‌ها
..
مراحل حذف اضطراری

AWT IMAGE

..
دفاعیـــه‌ ها

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE 

AWT IMAGE

AWT IMAGE

..
برنامه 8 ترمه (مقطع کارشناسی)

AWT IMAGE

..
«حمایت از کالای ایرانی»

AWT IMAGE

  

درباره‌ی سال ۹۷ سالــــی که از این لحظه آغاز می‌شود  آنچه مهم است، این است که همـــه بایــد سخت کار کننــد. بنــده در شعارهــای سالهـــا معمولاً مخــاطب را مسئولیــن قـــرار میدادم؛ امسال مخاطب، همه‌ی آحاد ملّت و از جمله مسئولین خواهند بود. مقدّمتاً عرض کنم، مسئله‌ی اقتصاد و فرهنگ و مسائل گوناگون همه مطــرح است لکـــن مسئلـــه‌ی اصلــــی مــــا امســــــال هم مسئلـــه‌ی اقتصــــاد و معیشت مردمـــــی است. همــــه باید تلاش کنند، همه باید کار کنند و محـور هم عبـــارت است از تولید ملّی؛ یعنی اگر چنانچه تولید ملّی را -با شرحـــی که ان‌شــاءالله در سخنــــرانی عــرض خواهم کرد- همـــه تعقیب کننــــد و دنبــــال‌گیـــری کننــــد، بسیـــاری از مشــــکلات اقتصــــادی، مشـــکلات معیشتــــیِ مردم -هم مسئلــــه‌ی اشتغال، هم مسئله‌ی سرمایه‌گذاری و بقیّه‌ی چیزها- حل خواهد شد. آسیبهای اجتماعــی به میـزان زیادی کاهش پیدا خواهد کرد؛ یعنی محور، تولید ملّی است. بنابراین اگر تولیــد ملّـــــی شتاب بگیرد، بسیــــاری از مشکلات حل خواهد شد. من این را محــور قرار دادم برای شعــار امسال؛ شعــــار امســال «حمایت از کـــالای ایرانی» است؛ سال «حمایت از کالای ایرانی». این فقط مربوط به مسئولین نیست؛ آحاد ملّت همه می‌توانند در این زمینـــه کمک بکنند و به معنـــای واقعی کلمه وارد میدان بشوند. البتّه این حمایت از پنج شش جهت، ابعاد مختلفـــــی دارد که این ابعـــاد را من ان‌شاءالله در سخنرانـی باز خواهم کرد و تشـــریح خواهم کرد و آنچـــه را که قشرهــای مختلف مردم و مسئولیـــنِ گوناگون کشور میتوانند انجام بدهند، ان‌شــاءالله مطــــرح خواهم کرد.
امیدوارم ان‌شاءالله خدای متعال کمک کند، هم به مسئولین، هم به مردم که بتوانند وظایف خودشان را به بهترین وجهی انجام بدهند و امسال این شعار را -که شعار «حمایت از کالای ایرانی» است- به معنای واقعی کلمه به تحقّق برسانند.

..
امروز: سه شنبه مورخ ۶ فروردین ۱۳۹۸
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE

جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: انتخاب نفر برگزیده سومین جشنواره ملی ایثار
:: کلاس های آموزش فرهنگی کارکنان با همکاری بسیج کارکنان و دفتر برنامه، بودجه و طرح / نیمسال دوم 1397
:: نشست دوره ای مدیران فرهنگی و اجتماعی دانشکده ها / 21 اسفند 1397
:: برگزاری نشست گرامیداشت اساتید خانم، همراه با تبادل نظر با هیات رییسه دانشگاه / 21 اسفند 1397
:: کرسی آزاداندیشی اساتید با موضوع نقش دانشگاه در انقلاب اسلامی ایران/ 13 اسفند 1397
..
نظرسنجی
نقطه قوت سایت دانشکده صنایع کدام گزینه است؟
درج اطلاعیه های آموزشی
درج اخبار کنفرانس ها و همایش ها
درج اخبار دانشجویان و عمومی
امکانات سایت( ارسال پیام، پرسش،نظر و...)
   
..
:: دفاعیه دکتری ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۸/۱۶ | 

AWT IMAGE

  استاد راهنما: دکتر جبل عاملی

  استاد مشاور: دکتر برزین پور

  اساتید داور خارجی: دکتر صادقی شاهدانی-دکتر عبدالملکی

  اساتید داور داخلی: دکتر غضنفری- دکتر معینی

  مکان و زمان جلسه دفاع: چهارشنبه 19 آبان ساعت 30: 8 - مکان سالن شهید شهبازی

  عنوان رساله: مدل یکپارچه تغییرات کاربری اراضی کشاورزی در سطح ملی: مطالعه موردی در ایران

  چکیده

  تغییرات کاربری اراضی در نتیجه برهم­کنش پیشران­ها و فرآیندهای مختلف و در سطوح متفاوت رخ می­دهد. بسیاری از مدلهای پیشنهادی بمنظور شبیه­سازی و یا بهینه­سازی نحوه تغییرات کاربری اراضی تنها بر مناسب بودن زمین برای هر کاربری و رقابت بین کاربری­های مختلف در سطح فضای جغرافیایی و سطوح خرد تمرکز کرده­اند. اما پیش­بینی و بهینه­سازی کاربری­های اراضی نیازمند در نظر گرفتن همزمان پیشران­ها و متغیرهای اقتصادی- اجتماعی در سطح کلان می­باشد. بدین منظور، این رساله یک رویکرد مدلسازی پویا را پیشنهاد کرده است بنحوی که با تمرکز بر کاربری اراضی کشاورزی، عوامل شکل­دهنده تقاضای زمین در سطح کلان را با فرآیندهای دارای تعین فضایی که به توزیع این تقاضا در سطح مناطق جغرافیایی می­ پردازد، ادغام می­نماید. این مدل یکپارچه بر پایه ترکیب دو زیرمدل به همراه ارتباط پویای بالا به پایین و پایین به بالا بین آنها شکل گرفته است: زیرمدل سیستم دینامیک و زیرمدل شبیه­ساز تغییرات کاربری. بدون در نظر گرفتن مشخصه­های فضایی، زیرمدل سیستم دینامیک بمنظور برآورد تقاضای کل زمین در سطح کشور که متاثر از عوامل اقتصادی، جمعیتی، فناورانه و تنظیم­گرانه است، بکار رفته است. همچنین زیرمدل شبیه­سازی تغییرات کاربری بمنظور پیش­بینی نحوه توزیع تقاضای کل در بین مناطق مختلف جغرافیایی بر پایه مشخصه­های فضایی مناطق، شامل میزان مناسب بودن برای کشا ورزی، کشش تغییر، محدودیت­ها و سیاست­های آمایشی و مزیت رقابتی کشاورزی در بین انواع کاربری­های اراضی، بکار رفته است. نتایج اعتبارسنجی و تحلیل حساسیت، نشان از توانایی و قابلیت اعتماد مدل برای پرداختن به پیچیدگی­های جاری تغییرات کاربری اراضی کشاورزی و نیز جستجوی سناریوهای بلندمدت در آینده دارد. در نهایت مدل پیشنهادی بمنظور جستجوی نحوه تغییرات آتی اراضی کشاورزی در ایران و در بین سالهای 2015 تا 2040 در سه گام زمانی بکار رفته است. نتایج حاصله نشان می­دهد که دسترسی به منابع آب مهمترین عامل تعیین­کننده در نحوه بازآرایش اراضی کشاورزی در طی سالهای آینده در ایران خواهد بود بنحوی که روند تحدید اراضی کشاورزی در شرق و جنوب شرق کشور و روند توسعه آن در شمال و جنوب غرب کشور رخ خواهد داد. نتایج این رساله توانمندی ما در استفاده از رویکردها و تکنیک­های مختلف سایر علوم و مهندسی در مبحث مدلسازی تغییرات کاربری اراضی را افزایش داده و همچنین ابزاری جهت کمک­ به سیاست­گذاران و برنامه­ریزان حوزه کاربری اراضی و مدیران بخش کشاورزی فراهم می­آورد.

کلیدواژه ها: تغییرات کاربری اراضی | الگوی کشت | مدلسازی یکپارچه | ایران | اراضی کشاورزی |
دفعات مشاهده: 2477 بار   |   دفعات چاپ: 369 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA code
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد . نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد .
Persian site map - English site map - Created in 0.2 seconds with 58 queries by YEKTAWEB 3855