[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
مدیریت دانشکده::
درباره دانشکده::
قطب علمی" بهســــا"::
درباره مهندسی صنایع::
معرفی افراد::
امور آموزش::
امور پژوهش::
مرکز کامپیوتر::
دانشجویان::
اخبار دانشکده::
تقویم دانشکده::
تسهیلات پایگاه::
::
شعار دانشگاه علم و صنعت ایران

AWT IMAGE

..
مطالب علمی
..
تقویم دروس سمینار و پایان نامه دانشجویان کارشناسی ارشد

AWT IMAGE 

..
‌حمایت از پایان‌نامه‌ها
..
مراحل حذف اضطراری

AWT IMAGE

..
دفاعیـــه‌ ها

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE 

AWT IMAGE

AWT IMAGE

..
برنامه 8 ترمه (مقطع کارشناسی)

AWT IMAGE

..
«حمایت از کالای ایرانی»

AWT IMAGE

  

درباره‌ی سال ۹۷ سالــــی که از این لحظه آغاز می‌شود  آنچه مهم است، این است که همـــه بایــد سخت کار کننــد. بنــده در شعارهــای سالهـــا معمولاً مخــاطب را مسئولیــن قـــرار میدادم؛ امسال مخاطب، همه‌ی آحاد ملّت و از جمله مسئولین خواهند بود. مقدّمتاً عرض کنم، مسئله‌ی اقتصاد و فرهنگ و مسائل گوناگون همه مطــرح است لکـــن مسئلـــه‌ی اصلــــی مــــا امســــــال هم مسئلـــه‌ی اقتصــــاد و معیشت مردمـــــی است. همــــه باید تلاش کنند، همه باید کار کنند و محـور هم عبـــارت است از تولید ملّی؛ یعنی اگر چنانچه تولید ملّی را -با شرحـــی که ان‌شــاءالله در سخنــــرانی عــرض خواهم کرد- همـــه تعقیب کننــــد و دنبــــال‌گیـــری کننــــد، بسیـــاری از مشــــکلات اقتصــــادی، مشـــکلات معیشتــــیِ مردم -هم مسئلــــه‌ی اشتغال، هم مسئله‌ی سرمایه‌گذاری و بقیّه‌ی چیزها- حل خواهد شد. آسیبهای اجتماعــی به میـزان زیادی کاهش پیدا خواهد کرد؛ یعنی محور، تولید ملّی است. بنابراین اگر تولیــد ملّـــــی شتاب بگیرد، بسیــــاری از مشکلات حل خواهد شد. من این را محــور قرار دادم برای شعــار امسال؛ شعــــار امســال «حمایت از کـــالای ایرانی» است؛ سال «حمایت از کالای ایرانی». این فقط مربوط به مسئولین نیست؛ آحاد ملّت همه می‌توانند در این زمینـــه کمک بکنند و به معنـــای واقعی کلمه وارد میدان بشوند. البتّه این حمایت از پنج شش جهت، ابعاد مختلفـــــی دارد که این ابعـــاد را من ان‌شاءالله در سخنرانـی باز خواهم کرد و تشـــریح خواهم کرد و آنچـــه را که قشرهــای مختلف مردم و مسئولیـــنِ گوناگون کشور میتوانند انجام بدهند، ان‌شــاءالله مطــــرح خواهم کرد.
امیدوارم ان‌شاءالله خدای متعال کمک کند، هم به مسئولین، هم به مردم که بتوانند وظایف خودشان را به بهترین وجهی انجام بدهند و امسال این شعار را -که شعار «حمایت از کالای ایرانی» است- به معنای واقعی کلمه به تحقّق برسانند.

..
امروز: سه شنبه مورخ ۶ فروردین ۱۳۹۸
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE

جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: انتخاب نفر برگزیده سومین جشنواره ملی ایثار
:: کلاس های آموزش فرهنگی کارکنان با همکاری بسیج کارکنان و دفتر برنامه، بودجه و طرح / نیمسال دوم 1397
:: نشست دوره ای مدیران فرهنگی و اجتماعی دانشکده ها / 21 اسفند 1397
:: برگزاری نشست گرامیداشت اساتید خانم، همراه با تبادل نظر با هیات رییسه دانشگاه / 21 اسفند 1397
:: کرسی آزاداندیشی اساتید با موضوع نقش دانشگاه در انقلاب اسلامی ایران/ 13 اسفند 1397
..
نظرسنجی
نقطه قوت سایت دانشکده صنایع کدام گزینه است؟
درج اطلاعیه های آموزشی
درج اخبار کنفرانس ها و همایش ها
درج اخبار دانشجویان و عمومی
امکانات سایت( ارسال پیام، پرسش،نظر و...)
   
..
:: دفاعیه دکتری ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۱۰/۸ | 
AWT IMAGE 

  استاد راهنما: دکتر مصطفی جعفری

  استاد مشاور: دکتر پیمان اخوان
  
اساتید داور خارجی: دکتر رضا حسنوی- دکتر مهدی الیاسی
  اساتید داور داخلی: دکتر محمد فتحیان- دکتر فرناز برزین پور
  
 مکان و زمان جلسه دفاع: چهارشنبه 22 دی ماه 95 ساعت 9- مکان سالن شهید شهبازی

عنوان : ارائه مدل انسجام ارکان مارپیچ سه ­جانبه در فرایند نوآوری ‏مبتنی بر ‏TRIZ‏ (مطالعه موردی فناوری نانو)‏ 

چکیده:

اهمیت تعامل پویا بین دانشگاه-صنعت-دولت (UIG) به حدی است که از این سه رکن به‌عنوان «هسته نوآوری» در سطح ملی یادشده است. تبیین دقیق مسائل و چالش­های تعامل پویا و انسجام ارکان سه­گانه در ایران نیز (همچون سایر کشورها)، نیازمند مطالعات اختصاصی برای این مهم است. دانش TRIZ دارای قابلیت­های ساختارمندی برای کمک به مسیر کشف و حل ابداعانه مسائل است که علاوه بر ابزارهای توانمندساز فنی در TRIZ کلاسیک، دارای ظرفیت­های بسیار بالایی برای تسهیل و تسریع فرایند تبیین مسائل پیچیده اجتماعی-مدیریتی می­باشد. با توجه به جایگاه حیاتی فناوری نانو در ایران، در این رساله تلاش می­شود با بهره­برداری از TRIZ به تبیین ابداعی و دقیق مسائل و تضادهای بین ارکان سه­گانه در فرایند نوآوری نانوفناوری اقدام شود و سپس به ترسیم مسیری منطبق بر منطق TRIZ جهت ترسیم کارکردی و ایده­آل­گرای مسیر توسعه و طراحی سیاست­های لازم برای انسجام ارکان مارپیچ سه­جانبه ایران پرداخته شود.  ازآنجاکه این رساله دارای ماهیت تبیینی[1] است، رویکرد آمیخته (کمی و کیفی) در فرایندی سه­مرحله­ای (سنجش، تبیین و تجویز) به خدمت گرفته‌شده است. مطالعه­ی طولی شاخص­های علم و فناوری نانوی ایران و دنیا، بررسی پویایی تعاملات UIG با استفاده از روش­های دقیق کمی، تبیین ابداعی تضادها و مسائل از طریق مصاحبه نیمه­ساختاریافته با مطلعین، تحلیل اسنادفناوری نانو، مطالعه 5 نمونه از شاخص­ترین نمونه­های تجاری­سازی فناوری نانو مبتنی بر TRIZ، دسته­بندی و ترسیم شبکه تضادها و مسائل و ارائه مدلی کارکردی مبتنی بر TRIZ از اقدامات انجام شده در این رساله می­باشد. در نهایت پس از طی مسیر پژوهش، بر اساس دسته­بندی مسائل در TRIZ تعداد 37 مسئله عادی و 63 مسئله ابداعی در میدان پژوهش شناسایی شد. مسائل ابداعی در قالب 94 تضاد فیزیکی و 130 تضاد تکنیکی مدل­سازی شدند. بر اساس منطق شبکه تضادها و مسائل، تضادها و مسائل اولویت­دار استخراج شدند. با توجه به فعالیت گسترده و عمیق صورت پذیرفته، از حیث کاربردی نیز، قابلیت استفاده از مدل­های تضاد تبیین شده جهت تجویز سیاست­های ابداعی و ایده­آل­گرا مبتنی بر بستر تخصصی و اجرایی موضوع وجود دارد و از سویی مدل پژوهش و تضادها و مسائل اولویت­دار، مسیر توسعه و انسجام تعامل ارکان UIG در کشور (فناوری نانو) را مشخص می­کند. مهم­ترین نوآوری این رساله، استفاده از TRIZ برای تبیین تضادهای بین سه رکن در فرایند نوآوری می­باشد. همچنین این رساله زمینه مطالعات عمیق تئوریک را برای توسعه راهکارهای سیاستی به‌منظور حل مسائل و تضادهای تخصصی شناسایی‌شده، فراهم می­سازد. لذا حداقل زمینه­ای برای تعریف و اجرای پژوهش­ها و پروژه­های آتی به تعداد مسائل و تضادهای شناسایی‌شده در سطوح مختلف (اجرایی – کارشناسی ارشد و دکتری) با استفاده از نتایج پژوهش، ایجاد می­شود.


[1] .Explanatory

کلیدواژه ها: علم­سنجی | مارپیچ سه­جانبه | تضاد | تبیین |
دفعات مشاهده: 2690 بار   |   دفعات چاپ: 247 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 3 بار   |   0 نظر

CAPTCHA code
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد . نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد .
Persian site map - English site map - Created in 0.21 seconds with 58 queries by YEKTAWEB 3855