[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
مدیریت دانشکده::
درباره دانشکده::
قطب علمی" بهســــا"::
درباره مهندسی صنایع::
معرفی افراد::
امور آموزش::
امور پژوهش::
مرکز کامپیوتر::
دانشجویان::
اخبار دانشکده::
تقویم دانشکده::
تسهیلات پایگاه::
::
شعار دانشگاه علم و صنعت ایران

AWT IMAGE

..
اخبار و اطلاعیه‏ های آموزشی

AWT IMAGE 

..
تقویم دروس سمینار و پایان نامه دانشجویان کارشناسی ارشد

AWT IMAGE 

..
‌حمایت از پایان‌نامه‌ها
..
مراحل حذف اضطراری

AWT IMAGE

..
دفاعیـــه‌ ها

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE 

AWT IMAGE

AWT IMAGE

..
برنامه 8 ترمه (مقطع کارشناسی)

AWT IMAGE

..
«حمایت از کالای ایرانی»

AWT IMAGE

  

درباره‌ی سال ۹۷ سالــــی که از این لحظه آغاز می‌شود  آنچه مهم است، این است که همـــه بایــد سخت کار کننــد. بنــده در شعارهــای سالهـــا معمولاً مخــاطب را مسئولیــن قـــرار میدادم؛ امسال مخاطب، همه‌ی آحاد ملّت و از جمله مسئولین خواهند بود. مقدّمتاً عرض کنم، مسئله‌ی اقتصاد و فرهنگ و مسائل گوناگون همه مطــرح است لکـــن مسئلـــه‌ی اصلــــی مــــا امســــــال هم مسئلـــه‌ی اقتصــــاد و معیشت مردمـــــی است. همــــه باید تلاش کنند، همه باید کار کنند و محـور هم عبـــارت است از تولید ملّی؛ یعنی اگر چنانچه تولید ملّی را -با شرحـــی که ان‌شــاءالله در سخنــــرانی عــرض خواهم کرد- همـــه تعقیب کننــــد و دنبــــال‌گیـــری کننــــد، بسیـــاری از مشــــکلات اقتصــــادی، مشـــکلات معیشتــــیِ مردم -هم مسئلــــه‌ی اشتغال، هم مسئله‌ی سرمایه‌گذاری و بقیّه‌ی چیزها- حل خواهد شد. آسیبهای اجتماعــی به میـزان زیادی کاهش پیدا خواهد کرد؛ یعنی محور، تولید ملّی است. بنابراین اگر تولیــد ملّـــــی شتاب بگیرد، بسیــــاری از مشکلات حل خواهد شد. من این را محــور قرار دادم برای شعــار امسال؛ شعــــار امســال «حمایت از کـــالای ایرانی» است؛ سال «حمایت از کالای ایرانی». این فقط مربوط به مسئولین نیست؛ آحاد ملّت همه می‌توانند در این زمینـــه کمک بکنند و به معنـــای واقعی کلمه وارد میدان بشوند. البتّه این حمایت از پنج شش جهت، ابعاد مختلفـــــی دارد که این ابعـــاد را من ان‌شاءالله در سخنرانـی باز خواهم کرد و تشـــریح خواهم کرد و آنچـــه را که قشرهــای مختلف مردم و مسئولیـــنِ گوناگون کشور میتوانند انجام بدهند، ان‌شــاءالله مطــــرح خواهم کرد.
امیدوارم ان‌شاءالله خدای متعال کمک کند، هم به مسئولین، هم به مردم که بتوانند وظایف خودشان را به بهترین وجهی انجام بدهند و امسال این شعار را -که شعار «حمایت از کالای ایرانی» است- به معنای واقعی کلمه به تحقّق برسانند.

..
امروز: یکشنبه مورخ ۳۱ تیر ۱۳۹۷
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE

جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: برگزاری کلاس های تابستانی ویژه فرزندان اساتید و کارمندان محترم دانشگاه 5تیر1397
:: قابل توجه دانشجویان واحد نور
:: اطلاعیه مهم در خصوص هزینه مصاحبه دکتری
:: برنامه زمانبندی مصاحبه دکتری پردیس دانشگاهی ورودی های 97
:: مسابقه فرهنگی کارکنان به مناسبت ماه شعبان / 26 اردیبهشت 1397
..
نظرسنجی
نقطه قوت سایت دانشکده صنایع کدام گزینه است؟
درج اطلاعیه های آموزشی
درج اخبار کنفرانس ها و همایش ها
درج اخبار دانشجویان و عمومی
امکانات سایت( ارسال پیام، پرسش،نظر و...)
   
..
:: گزارش برگزاری هشتمین نشست انتقال تجربه با حضور مهندس حسین اسلامی(قائم مقام مدیر عامل هولدینگ فناپ) ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۱۲/۱۶ | 

AWT IMAGE

مهندس حسین اسلامی

(قائم مقام مدیرعامل هولدینگ فناپ)

تحصیل کرده در رشته مهندسی صنایع در مقطع کارشناسی

از دانشگاه علم و صنعت ایران

آینده خودت را بساز یا با آینده بساز...

*این یادداشت ها بر اساس فایل صوتی تهیه شده است و هر کدام از خوانندگان می توانند به آن، بخش هایی را افزوده و آن را تکمیل تر  نمایند.*

هولدینگ فناپ، یک‌ مجموعه‌ی بسیار گسترده و برخوردار از توانایی مالی بالا، نیروهای نخبه و تجربه‌های ارزنده از انجام پروژه‌های بزرگ است.


:large_blue_diamond از خدمات و محصولات این هولدینگ می‌توان به راه حل جامع پرداخت خرد، راهکار جامع صندوق فروشگاهی هوشمند، سامانه‌ی #۷۲۰*، سامانه وفاداری مشتریان و ... اشاره کرد که در راستای هدف رسیدن به شهر هوشمند طراحی شده‌اند.

خلاصه ای از سخنان ایشان و نکات ریز آموزنده:

از دوره دانشجویی از عرض و طول آن باید استفاده کرد.  گفتند که درس هایی که علاقه نداشتند، نمره پایین می گرفتند و دروسی که دوست داشتند را با حضور فعال، نمره خوب هم دریافت می کردند. اساتید در آینده شغلی افراد بسیار موثر هستند. از روز اول دانشگاه علاقمند بودند که کار کنند.تیزهوشان درسس می خواندند و  به IT علاقمند بودند. روبروی بانک ملت با یکی از دوستان، جایی را اجاره کردند و شروع به کار کردند. ایده های بزرگی در سر داشتند. از یک متخصصی در زمینه هوش مصنوعی از فرانسه دعوت کردند و برای او ایده هایشان را توضیح دادند؛ این فرد توصیه کرد که  مغازه ای اجاره کنند و به دانشجویان cd آموزشی بفروشند تا کسب و کار را یاد بگیرید و از پول آن برای اهداف خود استفاده نمایید.

فردی که بتواند هزینه های خود را مدیریت کند، می تواند با واقعیت ها بیشتر آشنا گردد. آشناییت در دوره دانشجویی، بعدا بسیار کاربرد دارد و به ایشان هم کمک کرد. در مدت دانشجویی، نشریه می نوشتند و هنوز هم می نویسند. الان هم دانشجو هستند هم استاد. حجم بالای ارتباط در فناپ هم به کار ایشان آمد.

ایشان همزمان با درس، زبان  آلمانی را هم می خواندند و شبها تا دیر وقت، برای این کار وقت می گذاشتند. آلمان از نظر صنعت، با سایر کشورها بسیار فرق دارد و بسیار بالاتر است.

زبان بازرگانی بسیار کاربردی است.

ایشان یک فایل TED را برای حضار پخش نمودند. این فیلم حاصل مطالعه 70 سال است. سالیان سال طول کشیده است تا فردی بتواند خروجی هزاران یا میلیونها دلار را ارائه دهد و به این نتیجه رسیده است که اگر ارتباطات با کیفیتی را بتوانید برقرار کنید، زندگی شما از نظر سلامتی و خوشحالی، بهتر خواهد بود.

ایشان در دانشگاه، ارتباطات با کیفیتی را توانستند داشته باشند و این ارتباط را در دوره دبیرستان هم داشتند. فناپ از همین ارتباطات شروع شد. معلم ایشان در حال حاضر، مدیر عامل این مجموعه هستند.

روی مطالعه وقت بگذارید، تمرکز کنید که چه اتفاقاتی منجر به چه نتایجی شده است. در ایران کم وجود دارد. مطالعه یک کتاب یا یک فرد می تواند به حتی یک جمله ختم گردد.

مدیریت بالای  50 نفر نیاز به تکنولوژی و فن آوری دارد و کار ساده ای نیست به خصوص افرادی که مدیریت ناپذیرند مثلا کسانی که کد می نویسند، احساس  خالق بودن دارند و مدیریت ناپذیرند. مجموعه فناپ در حال حاضر، 2720 نفر مدیریت می گردد. گاهی راس سازمان با دولایه پایین تر خلاف هم عمل می کنند.

این دانش گاها" در برخی از افراد متمرکز است و ارتباطات برای کمک به این موضوع، بسیار موثر است و بتوان حرف خود را ارائه داد.

نه گفتن یک مهارت است که مهارت بسیار مهمی است. در عمل، بالاتر از موضوعات آموزشی، مهارت هایی که یاد گرفته ایم، بسیار کاربرد دارد. دانشگاه محیطی شد که این مهارت ها را یاد گرفتند.

برای صرفا پولدار شدن نباید دانشگاه رفت یا معروف شد. خیلی از آدم های معروف خوشحال نیستند. معمولا هیچکس هدف خود را خوشحال بودن ذکر نمی کنند در حالیکه هدف واقعا باید این باشد.

سفر خارجی زیاد، به ایشان خیلی کمک کرد. آدم نترس می گردد و وقتی سفر می رویم، تجربیات بقیه هم به انسان اضافه می شود و مطالعه و تواضع انسان زیاد می شود.

توصیه کردند که کتب جیمز کالینز (از اساتید هاروارد) را مطالعه نمایید.کتاب خوب "بهتر از ساختن تا ماندن" – "چگونه غولها شکست می خورند؟" اولین دلیل شکستن غولها این است که همیشه احساس می کنند اوضاع خوب است.

و کتاب "رهبری و تحول ترجمه خانم وطن دوست" که جمعی از اساتید نوشتند که کل کتاب به صورت مقاله است که یکی از مقالات آن، "چه عواملی باعث می شود که یک مدیر اثربخش اجرایی  شویم از پیتر دراکر" است.

8 ویژگی مردان موفق اجرایی:

 • مدیران اجرایی خوب، به جای من، فکر می کنند و می گویند ما یعنی کسانی که از ادبیات WE استفاده می کنند، موفق ترند.

استمرار در کار بسیار اهمیت دارد که می توان گفت نصف بودجه های مربوط به کارها به این دلیل که افراد عوض شده اند، از بین رفته است.

AWT IMAGE

واژه از خود خشنود در مدیران بارز است.

 • جلسات غیر ضروری از عوامل زیان آور در مدیریت است.

وقت تنها چیزی است که شما دارید. هیچ چیز دیگری بجز وقت ندارید.

خروجی گرا باشید. در مدیریت کسب و کار، هر روزتان باید ارزش افزوده ایجاد نماید.

اکثر افراد، پیگیری شان ضعیف است و باید تقویت گردد. ما در قبال اصلاح برخی موارد، مسئول هستیم اما پیگیری مداوم ما را به موفقیت می رساند.

 • هیچ مساله ای نباید موجب شود که شب ناآرام بخوابید.

تمرکز بر مشکلات، انسان را نابود می نماید.

 • روی حرف خود بایستید. ما اکثرا علاقمندیم که تصمیم های خود را بشکنیم.

با دقت گوش بدهید.

تغییر یک کشور از درون قلب برخی افراد آغاز می گردد.

ایرانیها در بسیاری موارد پیشتاز هستند مثلا تست کردن نوآوری های پزشکی (ریسک پذیری)

سوال: با مدیریت زمان چه کردید؟

 1. علاقه داشتن به کار: بدون علاقه نمی توان کار انجام داد.
 2. قانون پارتو در مدیریت زمان مهم است یعنی رعایت قانون 80-20 در کار.
 3. استفاده از تکنولوژی ها و استفاده از ابزارهایی مثل تلگرام
 4.  انتخاب همکاران بسیار مهم است تا سریع و بدون فوت وقت، مطلب را درک نماید. چابک بودن کارمند، بسیار مهم است. نگهداشت پرسنل مهم تر از جذب پرسنل است. شرکت بوش در 130 سال فعالیت، 4 مدیر عامل داشته است. ما در ایران، صبر و تحمل نداریم و مدیران عوض می شوند و کارها به درستی پیش نمی رود. فرد جدید وقت زیادی را از سازمان تلف می نماید.
 5. سعی می کنند که جلسه ها را به صورت صوتی برگزار کنند زیرا لزومی ندارد که جلسات حضوری باشد و وقت تلف شود.
 6. شناخت از افراد، در مدیریت زمان بسیار کمک می کند.
 7. نه گفتن هم در مدیریت زمان کمک می کند.
 8. دستیارهای قوی و منشی ها، بسیار مهم است تا بتواند زمان را مدیریت نماید.

شروع هر کاری بر مبنای اعتماد به نفس است. اطرافیان در این اعتماد به نفس موثر ند و لی نباید منجر به "از خود خشنود بودن" گردد. پنج نفر نزدیک شما باید انتقاد از شما کنند.

آینده را بساز یا با آینده بساز

تجربه کردن حتی بعد از صد سال عمر کردن هم لازم است.

تجربه سفر کردن بخصوص سفر خارجی را برای بهبود نگاه کسب و کار توصیه کردند.

*با آرزوی موفقیت و سلامتی برای تمام دانشجویان و اساتید محترم و مهندس انوشه*

            مریم جوکار – دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی صنایع، مدیریت سیستم و بهره وری

دفعات مشاهده: 1390 بار   |   دفعات چاپ: 183 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA code
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد . نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد .
Persian site map - English site map - Created in 0.2 seconds with 56 queries by YEKTAWEB 3731