[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
مدیریت دانشکده::
درباره دانشکده::
قطب علمی" بهســــا"::
درباره مهندسی صنایع::
معرفی افراد::
امور آموزش::
امور پژوهش::
مرکز کامپیوتر::
دانشجویان::
اخبار دانشکده::
تقویم دانشکده::
تسهیلات پایگاه::
::
شعار دانشگاه علم و صنعت ایران

AWT IMAGE

..
اخبار و اطلاعیه‏ های آموزشی

AWT IMAGE 

..
تقویم دروس سمینار و پایان نامه دانشجویان کارشناسی ارشد

AWT IMAGE 

..
‌حمایت از پایان‌نامه‌ها
..
مراحل حذف اضطراری

AWT IMAGE

..
دفاعیـــه‌ ها

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE 

AWT IMAGE

AWT IMAGE

..
برنامه 8 ترمه (مقطع کارشناسی)

AWT IMAGE

..
«حمایت از کالای ایرانی»

AWT IMAGE

  

درباره‌ی سال ۹۷ سالــــی که از این لحظه آغاز می‌شود  آنچه مهم است، این است که همـــه بایــد سخت کار کننــد. بنــده در شعارهــای سالهـــا معمولاً مخــاطب را مسئولیــن قـــرار میدادم؛ امسال مخاطب، همه‌ی آحاد ملّت و از جمله مسئولین خواهند بود. مقدّمتاً عرض کنم، مسئله‌ی اقتصاد و فرهنگ و مسائل گوناگون همه مطــرح است لکـــن مسئلـــه‌ی اصلــــی مــــا امســــــال هم مسئلـــه‌ی اقتصــــاد و معیشت مردمـــــی است. همــــه باید تلاش کنند، همه باید کار کنند و محـور هم عبـــارت است از تولید ملّی؛ یعنی اگر چنانچه تولید ملّی را -با شرحـــی که ان‌شــاءالله در سخنــــرانی عــرض خواهم کرد- همـــه تعقیب کننــــد و دنبــــال‌گیـــری کننــــد، بسیـــاری از مشــــکلات اقتصــــادی، مشـــکلات معیشتــــیِ مردم -هم مسئلــــه‌ی اشتغال، هم مسئله‌ی سرمایه‌گذاری و بقیّه‌ی چیزها- حل خواهد شد. آسیبهای اجتماعــی به میـزان زیادی کاهش پیدا خواهد کرد؛ یعنی محور، تولید ملّی است. بنابراین اگر تولیــد ملّـــــی شتاب بگیرد، بسیــــاری از مشکلات حل خواهد شد. من این را محــور قرار دادم برای شعــار امسال؛ شعــــار امســال «حمایت از کـــالای ایرانی» است؛ سال «حمایت از کالای ایرانی». این فقط مربوط به مسئولین نیست؛ آحاد ملّت همه می‌توانند در این زمینـــه کمک بکنند و به معنـــای واقعی کلمه وارد میدان بشوند. البتّه این حمایت از پنج شش جهت، ابعاد مختلفـــــی دارد که این ابعـــاد را من ان‌شاءالله در سخنرانـی باز خواهم کرد و تشـــریح خواهم کرد و آنچـــه را که قشرهــای مختلف مردم و مسئولیـــنِ گوناگون کشور میتوانند انجام بدهند، ان‌شــاءالله مطــــرح خواهم کرد.
امیدوارم ان‌شاءالله خدای متعال کمک کند، هم به مسئولین، هم به مردم که بتوانند وظایف خودشان را به بهترین وجهی انجام بدهند و امسال این شعار را -که شعار «حمایت از کالای ایرانی» است- به معنای واقعی کلمه به تحقّق برسانند.

..
امروز: یکشنبه مورخ ۳۱ تیر ۱۳۹۷
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE

جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: برگزاری کلاس های تابستانی ویژه فرزندان اساتید و کارمندان محترم دانشگاه 5تیر1397
:: قابل توجه دانشجویان واحد نور
:: اطلاعیه مهم در خصوص هزینه مصاحبه دکتری
:: برنامه زمانبندی مصاحبه دکتری پردیس دانشگاهی ورودی های 97
:: مسابقه فرهنگی کارکنان به مناسبت ماه شعبان / 26 اردیبهشت 1397
..
نظرسنجی
نقطه قوت سایت دانشکده صنایع کدام گزینه است؟
درج اطلاعیه های آموزشی
درج اخبار کنفرانس ها و همایش ها
درج اخبار دانشجویان و عمومی
امکانات سایت( ارسال پیام، پرسش،نظر و...)
   
..
:: گزارش برگزاری دوازدهمین نشست انتقال تجربه با حضور مهندس گودرزی ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۲/۱۷ | 

AWT IMAGE

مهندس آرزو گودرزی

تحصیل کرده در رشته مهندسی صنایع در مقطع کارشناسی

از دانشگاه علم و صنعت ایران

  • خلاصه مهم ترین بخش از سخنرانی ایشان:

ورودی سال 1373 و فارغ التحصیل سال 1377 هستند. از خاطرات کارگاه جوشکاری خود در ترم یک گفتند و خیلی هم علاقمند بودند و معتقدند که هر کاری را هم خانم ها هم آقایان می توانند انجام دهند، ایشان در سال اول دانشگاه از تکنولوژی به گرایش برنامه ریزی و تحلیل سیستم تغییر گرایش دادند.

بلافاصله پس از فارغ التحصیلی در شرکت ساپکو مشغول به کار شدند. بیش از 12 سال در شرکت ساپکو در واحدهای تضمین کیفیت و طرح و برنامه کار کردند و داشتن علم و دانش در زمینه فرایندهای تولید را برای فارغ التحصیلان مهندسی صنایع یک پارامتر مثبت می دانند. لذا تا می توانید از درسهای عملی استقبال کنید تا با اقتدار وارد کار شوید. درس های اختیاری عملی را سعی کنید حتما بردارید تا در دوره کاری به شما کمک کند.

"درس های عملی را جدی بگیرید و در آن خبره شوید."

دوره دانشجویی بهترین دوره است و فونداسیون زندگی شما در دوره دانشجویی شکل می گیرد و تجارب حاصله در این مدت باعث گارانتی شغل آتی شما خواهد شد.

در دوره دانشجویی، یک گروه همدم با صنعت تشکیل دادند و چندین کارخانه از جمله کارخانه زمزم و جم ساز را بازدید کردند. کار تیمی را در دوره دانشجویی تمرین کنید. مفهوم کار تیمی حتی در برخی از سازمانهای بزرگ کشور به شکل درست اجرا نمی گردد.

در دوره دانشجویی هیچکس از شما انتظار ندارد که اشتباهی نکنید اما در محیط کار نمی توان این اشتباهات را تجربه کرد.

کار تیمی را در دوره دانشجوییی توصیه کردند مثلا مقاله دادن، ترجمه کردن و غیره

برنامه ریزی استراتژیک هم برای زندگی شخصی لازم است هم برای سازمان‌ها. یک تحقیق انجام شده برای  دانش آموزان نشان داده که تمام کسانی که از ابتدای کودکی هدف و فکری برای آینده خود داشته اند، موفق تر از کسانی شدند که فکری نداشتند.

در حال حاضر بچه ها نسبت به گذشته ما، بزرگتر فکر می کنند و این به دلیل این است که اینترنت و دنیای مجازی آگاهی عمومی افراد را بالا برده است و بر کودکان هم تاثیر گذاشته است.

باید سالی یک مهارت به خودمان بیفزاییم. در زمان دانشجویی انسان اطلاعات زیادی به دست می آورد اما برای بالا بردن مهارت های لازم باید برنامه ریزی کرد.

برخی از کتاب های درسی در دانشگاه‌ها، ممکن است قدیمی باشند پس لازم است در کنار آن‌ها، موارد دیگر و بروزتر هم مطالعه گردد.

برای موفقیت در مصاحبه شغلی، باید اطلاعات بیشتری نسبت به کتب درسی داشت و دوره دانشجویی بهرین فرصت است.

نرم افزارها را به صورت حرفه ای یاد بگیرید، دانشجویان می توانند نسبت به شاغلین فعلی سازمانها، در امر یادگیری نرم افزارهای جدید موفق تر باشند.

سال 1374، 14 نفر از دانشجویان پسر و دختر، گروه نرم افزاری دانشکده صنایع را تشکیل دادند. در آن زمان، سیستم عامل DOS رایج بود و کم کم در سال 1375 کم کم ویندوز و نرم افزارهای تحت ویندز آمد و در صنعت آن زمان هم هنوز کسی برای انجام کارهای محوله به نرم افزار نیاز نداشت. در آن سالها در شرکت ساپکو برای هر گروه کارشناس یک کامپیوتر تخصیص داده شده بود و کارها به صورت کاغذ و دستی انجام می شد. ولی تغییرات کم کم شکل گرفت و ایشان و همکارانشان با نرم افزار MSP و MINITAB برای پروژه های اجرای SPC در سازندگان قطعات خودرو اقدامات خوبی انجام دادند.

باید به معنای واقعی، نرم افزار را بلد بود. ابتدا نرم افزارهای OFFICE و سپس نرم افزارهای تخصصصی.

توانایی پرزنت برای تمام مهندسان مهم است بخصوص مهندسین صنایع زیرا مهندسین صنایع باید طرح ها را ارائه دهند و از آن دفاع کنند. باید در جلسات بتوان به خوبی صحبت کرد.

تهیه فایل پاورپوینت بسیار اهمیت دارد. همه باید بتوانند این کار را انجام دهند.

ایشان تمام این مهارت ها را در گروه نرم افزاری مهندسی صنایع دانشگاه به دست آوردند.

سال 1381، پدر EFQM اروپا به ایران آمدند و ایشان جزو سه نفری از شرکت ساپکو بودند که برای شرکت در این کلاس، انتخاب شدند و جزو اولین ارزیابهای تعالی سازمانی ایران شدند.

امتیازهای مثبت در محیط کار منجر به موفقیت های بزرگ در شغل خواهد شد.

با عشق و علاقه کار کنید تا پول به سمت شما بیاید.

نظم و انضباط در محیط کار بسیار اهمیت دارد و بنای نظم، از بچگی به وجود می آید و در دوره دانشجویی می توان آنرا شکل داد. سخت گیری های آقای دکتر مفتون در ورود به کلاس را درس بزرگی در زندگی می دانند.

در همه کلاسها شرکت کنید و درس را سر کلاس یاد بگیرید و سوالات خود را بپرسید تا وقت کمتری صرف خواندن بعدی گردد. برای برخی از اساتید مهم است که صحبت های کلاسی را یاد بگیرید و سر امتحان برای استاد بنویسید.

 نظم نوشتاری هم بسیار اهمیت دارد و طرز پر کردن فرم استخدام و رعایت نظم در آن، بسیار اهمیت دارد.

دوستی ها در زمان دانشجویی خالص هستند و هیچوقت در مقاطع دیگر زندگی، نمی توان این دوستی ها را به دست آورد.

چند مرتبه دانشجوی نمونه شدند و دو سه مقاله همراه با دیگر دوستان کار کردند و تقدیرنامه های متعدی دریافت کردند.

بهمن 1377 پایان نامه شان را کار کردند و 26 اسفند همان سال، دکتر شفیعا ایشان را خواستند و پیشنهاد کار به ایشان دادند و بعد از انجام مصاحبه، ایشان 15 فروردین 1378 سرکار رفتند و فضای جدیدی در زندگی ایشان به وجود آمد و ایشان از ساپکو تجربیات متعددی به دست آوردند و از  سال 1378 تا 1381 در زمینه SPC کار می کردند و این پروژه‌ای بود که برای سازندگان طرف قرارداد باید اجرا می شد. آن زمان هنوز کسی در مورد توزیع نرمال چیزی نمی دانست  و قصد داشتند که قابلیت اطمینان فرایندها را برای کنترل آماری فرایندها به دست بیاورند.  

سعی کنید در زمان اشتغال باید یاد بدهید به همین دلیل باید مهارت های زمان دانشجویی را تقویت کنید.

چهار کتاب با تیم شان چاپ کردند. می توان هم کار کرد و همزمان با آن، فعالیت علمی انجام داد.

نیوتن می گوید: من از دانشی که قبلا به دست آمده بود استفاده کردم و قانون جاذبه را کشف کردم. باید روی شانه دیگران باشیم تا بتوانیم اوج بگیریم و برای رسیدن به این هدف باید مطالعه زیادی داشت.

سال 1385، به واحد فروش ساپکو منتقل شدند و بحث قیمت گذاری قطعات در آن واحد مطرح بود و ایشان نیاز به یادگیری موارد جدید داشتند ولی در واحد فروش متوجه شدند که به بازرگانی علاقه ای ندارند و سپس به واحد برنامه‌ریزی سالانه منتقل شدند تا زمانی که در ساپکو اشتغال داشتند.

بعد از آن، به این نتیجه رسیدند که پتانسیل راه اندازی کار جدید خود را دارند و از مهر ماه 1390، در ساپکو کار نکردند.

حداقل 5 سال کار کارمندی لازم است و بعد از آن باید سراغ کار خود رفت.

اول قرارداد  پروژه و کار بگیرید بعد شرکت  خودتان را ثبت کنید.

آمار جهانی نشان داده است که بیش از  90 درصد شرکت هایی که ثبت می شوند، ظرف 5 سال اول جمع می شوند بخاطر همین نیاز به زحمت زیادی دارد.

داشتن شرکت و تاسیس شرکت، دغدغه های خاص خودش را دارد.

در محیط کار نباید زنانگی خود را وارد کار کرد و باید مثل یک مرد بود.

در محیط های کاری برای اینکه یک خانم بتواند سمت گرفت، باید چند برابر یک مرد تلاش کند. ایشان یک بار به عنوان کارشناس نمونه زن معرفی شدند. برای پست ریاست در واحد فروش انتخاب شدند و پس از آن در شرکت تقدیرنامه  رییس نمونه هم دریافت کردند. تعالی طلبی ایشان باعث پیشرفت شان شد.

خانها چند شغله هستند و علاوه بر کار بیرون، مسئولیت همسر و فرزند و خانه را نیز به عهده دارند.

در ژاپن، خانه داری به تمام دانش آموزان دختر و پسر آموزش داده می شود و هر فرد باید بتواند همه این کارها را انجام دهد.

  •  معرفی شرکت راهبران سیستم رستاک

شرکت راهبران رستاک توسط جمعی از متخصصین و مدرسین حوزه مدیریت پروژه و مدیریت استراتژیک در سال 1388 تاسیس شد.

هدف از تاسیس این شرکت، ارائه خدمات آموزش و مشاوره کاربردی در حوزه های تخصصی مدیریت به سازمانها و شرکتهای دولتی و خصوصی و ارتقاء دانش مدیریت پروژه در کشور می باشد. اهم خدمات شرکت راهبران رستاک به شرح ذیل است:

         •   طراحی و پیاده سازی سیستمهای مدیریت پروژه برمبنای استاندارد PMBOK

         •    مشاوره در طراحی و استقرار دفتر مدیریت پروژه برای سازمانهای پروژه محور

        •     مشاوره در طراحی و پیاده‌سازی سیستم مدیریت طرح(Program)  و مدیریت سبدپروژه(Portfolio)

         •     برگزاری دوره های حضوری و الکترونیکی مدیریت پروژه،

         •      برنامه ریزی استراتژیک بر اساس مدل BSC

         •       پیاده سازی تعالی سازمانی (EFQM)

 

  •  ماموریت شرکت راهبران سیستم رستاک:

«آموزش و مشاوره حرفه ای و کاربردی مدیریت با تمرکز بر مدیریت استراتژی و مدیریت پروژه»

کارگاه ساخت خانه اسکیمو را به صورت خلاقانه در شرکت رستاک طراحی و اجرا کرده اند. این کارگاه عملی باعث تقویت کار تیمی و آشنایی مدیریت پروژه می شود. ایشان به نمایندگی از شرکت اعلام آمادگی کردند که این کارگاه را در دانشگاه برگزار کنند.

در سراسر دنیا، کلاس های آموزشی با سبک بازی به خصوص برای مدیران رده بالا، رایج شده است. 

*با آرزوی موفقیت و سلامتی برای تمام دانشجویان و اساتید محترم و سرکار خانم گودرزی*

 مریم جوکار – دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی صنایع، مدیریت سیستم و بهره وری

 

دفعات مشاهده: 1148 بار   |   دفعات چاپ: 151 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA code
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد . نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد .
Persian site map - English site map - Created in 0.13 seconds with 56 queries by YEKTAWEB 3731