[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
مدیریت دانشکده::
درباره دانشکده::
قطب علمی" بهســــا"::
درباره مهندسی صنایع::
معرفی افراد::
امور آموزش::
امور پژوهش::
مرکز کامپیوتر::
دانشجویان::
اخبار دانشکده::
تقویم دانشکده::
تسهیلات پایگاه::
::
شعار دانشگاه علم و صنعت ایران

AWT IMAGE

..
مطالب علمی
..
تقویم دروس سمینار و پایان نامه دانشجویان کارشناسی ارشد

AWT IMAGE 

..
‌حمایت از پایان‌نامه‌ها
..
مراحل حذف اضطراری

AWT IMAGE

..
دفاعیـــه‌ ها

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE 

AWT IMAGE

AWT IMAGE

..
برنامه 8 ترمه (مقطع کارشناسی)

AWT IMAGE

..
«حمایت از کالای ایرانی»

AWT IMAGE

  

درباره‌ی سال ۹۷ سالــــی که از این لحظه آغاز می‌شود  آنچه مهم است، این است که همـــه بایــد سخت کار کننــد. بنــده در شعارهــای سالهـــا معمولاً مخــاطب را مسئولیــن قـــرار میدادم؛ امسال مخاطب، همه‌ی آحاد ملّت و از جمله مسئولین خواهند بود. مقدّمتاً عرض کنم، مسئله‌ی اقتصاد و فرهنگ و مسائل گوناگون همه مطــرح است لکـــن مسئلـــه‌ی اصلــــی مــــا امســــــال هم مسئلـــه‌ی اقتصــــاد و معیشت مردمـــــی است. همــــه باید تلاش کنند، همه باید کار کنند و محـور هم عبـــارت است از تولید ملّی؛ یعنی اگر چنانچه تولید ملّی را -با شرحـــی که ان‌شــاءالله در سخنــــرانی عــرض خواهم کرد- همـــه تعقیب کننــــد و دنبــــال‌گیـــری کننــــد، بسیـــاری از مشــــکلات اقتصــــادی، مشـــکلات معیشتــــیِ مردم -هم مسئلــــه‌ی اشتغال، هم مسئله‌ی سرمایه‌گذاری و بقیّه‌ی چیزها- حل خواهد شد. آسیبهای اجتماعــی به میـزان زیادی کاهش پیدا خواهد کرد؛ یعنی محور، تولید ملّی است. بنابراین اگر تولیــد ملّـــــی شتاب بگیرد، بسیــــاری از مشکلات حل خواهد شد. من این را محــور قرار دادم برای شعــار امسال؛ شعــــار امســال «حمایت از کـــالای ایرانی» است؛ سال «حمایت از کالای ایرانی». این فقط مربوط به مسئولین نیست؛ آحاد ملّت همه می‌توانند در این زمینـــه کمک بکنند و به معنـــای واقعی کلمه وارد میدان بشوند. البتّه این حمایت از پنج شش جهت، ابعاد مختلفـــــی دارد که این ابعـــاد را من ان‌شاءالله در سخنرانـی باز خواهم کرد و تشـــریح خواهم کرد و آنچـــه را که قشرهــای مختلف مردم و مسئولیـــنِ گوناگون کشور میتوانند انجام بدهند، ان‌شــاءالله مطــــرح خواهم کرد.
امیدوارم ان‌شاءالله خدای متعال کمک کند، هم به مسئولین، هم به مردم که بتوانند وظایف خودشان را به بهترین وجهی انجام بدهند و امسال این شعار را -که شعار «حمایت از کالای ایرانی» است- به معنای واقعی کلمه به تحقّق برسانند.

..
امروز: پنجشنبه مورخ ۲۲ آذر ۱۳۹۷
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE

جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: مسابقه فرهنگی کارکنان/ ویژه میلاد پیامبر اکرم(ص) و هفته وحدت / 7 آذر 1397
:: کارگاه یک روزه اساتید مشاور دانشجویان کارشناسی ورودی 1397 / 1 آذر 1397
:: مسابقه فرهنگی کارکنان/ ویژه میلاد پیامبر اکرم(ص) / 1 آذر 1397
:: نشست فرهنگی اساتید / جامعه مدنی در سیره نبوی(ص) / 28 آبان 1397
:: نشست فرهنگی اساتید / علم سکولار و خداباوری/ 21 آبان 1397
..
نظرسنجی
نقطه قوت سایت دانشکده صنایع کدام گزینه است؟
درج اطلاعیه های آموزشی
درج اخبار کنفرانس ها و همایش ها
درج اخبار دانشجویان و عمومی
امکانات سایت( ارسال پیام، پرسش،نظر و...)
   
..
:: دفاعیه دکتری ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۳/۲۴ | 

 AWT IMAGE

استاد راهنما: دکتر علیرضا علی احمدی

اساتید مشاور: دکتیر فرناز برزین پور، دکتر سید فرشاد فاطمی اردستانی، دکتر رابرت هانمن

اساتید داور داخلی: دکتر محمد فتحیان، دکتر میرسامان پیشوایی

اساتید داور خارجی: دکتر حمیدرضا نویدی، دکتر بابک تیمورپور

مکان و زمان جلسه دفاع: دوشنبه 29 خرداد ماه 96 ساعت 8 صبح- مکان سالن شهید شهبازی دانشکده

عنوان: توسعه مدل بهینه سازی انتشار اطلاعات در شبکه های اجتماعی در بستر مخابرات همراه

چکیده

مسأله‌ی یافتن تأثیرگذارترین گره­ها جهت حداکثرسازی انتشار اطلاعات در شبکه‌های اجتماعی یکی از مهم‌ترین مسائل بهینه‌سازی در حوزه‌ی تحلیل شبکه‌های اجتماعی می‌باشد. این مسأله که با عنوان "حداکثرسازی اثر" نیز شناخته می‌شود، به دنبال پیدا کردن تعداد اندکی از گره‌های شبکه است تا بتوان از طریق فعال نمودن آن‌ها، بیشترین تعداد گره‌ها را در انتهای فرآیند انتشار فعال نمود. این مسأله در دو حالت کلی غیررقابتی و رقابتی تا کنون در ادبیات مطرح شده است. برای تحلیل این مسأله تا کنون در اغلب پژوهش‌های صورت گرفته، به توسعه‌ی الگوریتم‌های ابتکاری، فراابتکاری و تقریبی پرداخته شده است. در رساله‌ی حاضر برای اولین بار برای تحلیل و بررسی مسأله‌ی حداکثرسازی اثر در شرایط غیررقابتی و با در نظر گرفتن مفروضات مختلف، مدل‌های مختلف برنامه‌ریزی ریاضی توسعه پیدا کرده است. عوامل مختلف تأثیرگذار روی انتشار اطلاعات از جمله ویژگی‌های شخصیتی گره‌ها، محتوای پیام‌ در حال انتشار، سلیقه‌ی گره‌ها و ... در این مدل‌ها دیده شده است.

لذا با توجه به مفروضات مختلف مدل‌های " بهینه­سازی قطعی انتشار"، " بهینه­سازی سطح آگاهی" و " بهینه­سازی غیرقطعی انتشار" در شرایط غیررقابتی توسعه داده شد. از سوی دیگر نیز در شرایط رقابتی با در نظر گرفتن تأثیر عوامل فوق‌الذکر بر فرآیند انتشار، ضمن توسعه‌ی یک مدل اثرگذاری انتشار در شرایط رقابتی، مسأله‌ی مذکور با استفاده از مفاهیم تئوری بازی به‌صورت یک بازی ایستا با اطلاعات کامل مدل‌سازی شده و مدل "بهینه­سازی قطعی انتشار در شرایط رقابتی" نیز توسعه یافته است.

تمام مدل‌های مذکور روی مجموعه‌ی داده‌ی دانشگاه ابرار پیاده‌سازی شده و کارایی آن‌ها از طریق مقایسه‌ی نتایج حاصله با نتایج جاصل از بکارگیری برخی از الگوریتم‌های شناخته شده در ادبیات نشان داده شده است.

شایان ذکر است از آنجا که در نظر گرفتن ویژگی‌های شخصیتی گره‌ها در فرآیند انتشار یکی از نوآوری‌های اصلی رساله‌ی حاضر می‌باشد، در کنار مدل‌های چهارگانه‌ی ارائه شده، "مرکزیت اجتماعی بودن" که نشان‌دهنده‌ی میزان اجتماعی بودن گره‌های در شبکه‌های اجتماعی می‌باشد نیز در این رساله توسعه یافته است.

کلیدواژه ها: انتشار اطلاعات | حداکثرسازی اثر | تئوری بازی | مرکزیت اجتماعی بودن | شبکه اجتماعی | گره‌های تأثیرگذار |
دفعات مشاهده: 1910 بار   |   دفعات چاپ: 199 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA code
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد . نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد .
Persian site map - English site map - Created in 0.21 seconds with 60 queries by YEKTAWEB 3789