[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
مدیریت دانشکده::
درباره دانشکده::
قطب علمی" بهســــا"::
درباره مهندسی صنایع::
معرفی افراد::
امور آموزش::
امور پژوهش::
مرکز کامپیوتر::
دانشجویان::
اخبار دانشکده::
تقویم دانشکده::
تسهیلات پایگاه::
::
شعار دانشگاه علم و صنعت ایران

AWT IMAGE

..
مطالب علمی
..
تقویم دروس سمینار و پایان نامه دانشجویان کارشناسی ارشد

AWT IMAGE 

..
‌حمایت از پایان‌نامه‌ها
..
مراحل حذف اضطراری

AWT IMAGE

..
دفاعیـــه‌ ها

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE 

AWT IMAGE

AWT IMAGE

..
برنامه 8 ترمه (مقطع کارشناسی)

AWT IMAGE

..
«حمایت از کالای ایرانی»

AWT IMAGE

  

درباره‌ی سال ۹۷ سالــــی که از این لحظه آغاز می‌شود  آنچه مهم است، این است که همـــه بایــد سخت کار کننــد. بنــده در شعارهــای سالهـــا معمولاً مخــاطب را مسئولیــن قـــرار میدادم؛ امسال مخاطب، همه‌ی آحاد ملّت و از جمله مسئولین خواهند بود. مقدّمتاً عرض کنم، مسئله‌ی اقتصاد و فرهنگ و مسائل گوناگون همه مطــرح است لکـــن مسئلـــه‌ی اصلــــی مــــا امســــــال هم مسئلـــه‌ی اقتصــــاد و معیشت مردمـــــی است. همــــه باید تلاش کنند، همه باید کار کنند و محـور هم عبـــارت است از تولید ملّی؛ یعنی اگر چنانچه تولید ملّی را -با شرحـــی که ان‌شــاءالله در سخنــــرانی عــرض خواهم کرد- همـــه تعقیب کننــــد و دنبــــال‌گیـــری کننــــد، بسیـــاری از مشــــکلات اقتصــــادی، مشـــکلات معیشتــــیِ مردم -هم مسئلــــه‌ی اشتغال، هم مسئله‌ی سرمایه‌گذاری و بقیّه‌ی چیزها- حل خواهد شد. آسیبهای اجتماعــی به میـزان زیادی کاهش پیدا خواهد کرد؛ یعنی محور، تولید ملّی است. بنابراین اگر تولیــد ملّـــــی شتاب بگیرد، بسیــــاری از مشکلات حل خواهد شد. من این را محــور قرار دادم برای شعــار امسال؛ شعــــار امســال «حمایت از کـــالای ایرانی» است؛ سال «حمایت از کالای ایرانی». این فقط مربوط به مسئولین نیست؛ آحاد ملّت همه می‌توانند در این زمینـــه کمک بکنند و به معنـــای واقعی کلمه وارد میدان بشوند. البتّه این حمایت از پنج شش جهت، ابعاد مختلفـــــی دارد که این ابعـــاد را من ان‌شاءالله در سخنرانـی باز خواهم کرد و تشـــریح خواهم کرد و آنچـــه را که قشرهــای مختلف مردم و مسئولیـــنِ گوناگون کشور میتوانند انجام بدهند، ان‌شــاءالله مطــــرح خواهم کرد.
امیدوارم ان‌شاءالله خدای متعال کمک کند، هم به مسئولین، هم به مردم که بتوانند وظایف خودشان را به بهترین وجهی انجام بدهند و امسال این شعار را -که شعار «حمایت از کالای ایرانی» است- به معنای واقعی کلمه به تحقّق برسانند.

..
امروز: پنجشنبه مورخ ۲۲ آذر ۱۳۹۷
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE

جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: مسابقه فرهنگی کارکنان/ ویژه میلاد پیامبر اکرم(ص) و هفته وحدت / 7 آذر 1397
:: کارگاه یک روزه اساتید مشاور دانشجویان کارشناسی ورودی 1397 / 1 آذر 1397
:: مسابقه فرهنگی کارکنان/ ویژه میلاد پیامبر اکرم(ص) / 1 آذر 1397
:: نشست فرهنگی اساتید / جامعه مدنی در سیره نبوی(ص) / 28 آبان 1397
:: نشست فرهنگی اساتید / علم سکولار و خداباوری/ 21 آبان 1397
..
نظرسنجی
نقطه قوت سایت دانشکده صنایع کدام گزینه است؟
درج اطلاعیه های آموزشی
درج اخبار کنفرانس ها و همایش ها
درج اخبار دانشجویان و عمومی
امکانات سایت( ارسال پیام، پرسش،نظر و...)
   
..
:: دفاعیه دکتری ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۴/۲۵ | 
 AWT IMAGE

استاد راهنما: دکتر محمد فتحیان

اساتید مشاور: دکتر محمدرضا غلامیان و دکتر مسعود مکره‌چی

اساتید داور داخلی: دکتر مهدی غضنفری و دکتر فرناز برزین‌پور

اساتید داور خارجی: دکتر محمدجعفر تارخ و دکتر بابک تیمورپور

مکان و زمان جلسه دفاع: دوشنبه 26 تیر ماه 96 ساعت 8 صبح- مکان اتاق 314 دانشکده مهندسی صنایع

عنوان رساله: ارائه مدلی جهت تشخیص اجتماعها در شبکه‌های اجتماعی برخط با درنظرگرفتن خصیصه‌ها و جریان اطلاعات

چکیده

امروزه در جوامع مختلف به صراحت به اهمیت و جایگاه تحلیل شبکه‌های اجتماعی در شناخت نظام‌های اجتماعی و استفاده از آنها در لایه‌های مختلف تصمیم‌گیری اذعان می‌شود. شبکه‌هایی که اغلب بسیار پیچیده و چندبعدی هستند. شاید بتوان قدم اول جهت تحلیل یک چنین شبکه اجتماعی، به ویژه یک شبکه اجتماعی برخط، را کشف اجتماع‌های داخل آن و مطالعه روی آنها دانست. اجتماع‌هایی که علاوه بر تاثیرپذیری از ارتباطات میان کاربران، ممکن است به شدت متاثر از ابعاد دیگری نظیر خصیصه‌های کاربران یا جریان اطلاعات و محتوای منتشرشده میان آنها باشد.

در این رساله، در راستای ارائه مدلی که بتواند اجتماع‌های میان کاربران را در شبکه‌های چندبعدی (شبکه‌هایی که علاوه بر ارتباطات میان کاربران، حاوی و متاثر از ابعاد دیگر نیز باشد) کشف کند، ابتدا به مرور ادبیات و شناسایی شکاف‌های موجود در آن پرداخته شد. شناسایی شکاف‌ها، زمینه مناسبی جهت مطالعه روی شبکه‌های تک‌بعدی (مشتمل بر فقط ارتباطات) فراهم آورد. سپس رویکردهای موجود (جهت حل مسأله تشخیص اجتماع) در ادبیات شبکه‌های تک‌بعدی بررسی شد. در ادامه، برای مطالعه روی شبکه‌های دوبعدی و شبکه‌های چندبعدی، رویکردهای مهم انتخاب و بکار گرفته شدند. از آنجا که ارزیابی و اعتبارسنجی رویکردها و روش‌ها امری چالش‌برانگیز و موثر در نتایج محسوب می‌شد، مطالعه‌ای در این خصوص انجام گرفت.

مدل‌ها و الگوریتم‌هایی که تاکنون جهت حل مسأله تشخیص اجتماع‌ها در شبکه‌های چندبعدی ارائه شده‌اند قادر به تحلیل همزمان دوبعد هستند؛ در حالی که شبکه‌های واقعی چندبعدی هستند. مدلی که برای رفع این معضل پیشنهاد شد، یک مدل چندهدفه بود. یافته اصلی این مدل، در کنار توانایی رقابت با سایر الگوریتم‌ها از نظر کیفیت در نتایج، کشف تفاوت در نتایج اجتماع‌بندی ابعاد یک شبکه بود. این یافته که اشاره به تفاوت در رفتار کاربران در ابعاد مختلف دارد، گویای اهمیت در نظر گرفتن ابعاد مختلف در تحلیل است. پرداختن به این مهم، یک نوآوری در لایه مفهوم بوده و نیازمند مدلسازی جدید و ارائه الگوریتمی متناسب با آن است. از این رو، رویکرد اجماعی پیشنهاد شد. بر مبنای این رویکرد، اجتماع‌های هر بعد شبکه به طور جداگانه شناسایی شده سپس اجماعی از آنها ارائه می‌شود. نتایج حاکی از برتری این رویکرد در تشخیص اجتماع‌ها نسبت به سایر روش‌ها دارد. این رویکرد، مزایای مختلفی به همراه دارد که از جمله آنها می‌توان به قابلیت پذیرش ابعاد مختلف محاسبه تاثیر آنها و پذیرش داده‌های ناقص اشاره کرد.

کلیدواژه ها: شبکه‌های اجتماعی؛ شبکه‌های چندبعدی؛ تشخیص اجتماع‌ها؛ داده‌کاوی؛ بهینه‌سازی |
دفعات مشاهده: 1605 بار   |   دفعات چاپ: 267 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA code
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد . نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد .
Persian site map - English site map - Created in 0.14 seconds with 59 queries by YEKTAWEB 3789