[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
مدیریت دانشکده::
درباره دانشکده::
قطب علمی" بهســــا"::
درباره مهندسی صنایع::
معرفی افراد::
امور آموزش::
امور پژوهش::
مرکز کامپیوتر::
دانشجویان::
اخبار دانشکده::
تقویم دانشکده::
تسهیلات پایگاه::
::
شعار دانشگاه علم و صنعت ایران

AWT IMAGE

..
مطالب علمی
..
تقویم دروس سمینار و پایان نامه دانشجویان کارشناسی ارشد

AWT IMAGE 

..
‌حمایت از پایان‌نامه‌ها
..
مراحل حذف اضطراری

AWT IMAGE

..
دفاعیـــه‌ ها

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE 

AWT IMAGE

AWT IMAGE

..
برنامه 8 ترمه (مقطع کارشناسی)

AWT IMAGE

..
«حمایت از کالای ایرانی»

AWT IMAGE

  

درباره‌ی سال ۹۷ سالــــی که از این لحظه آغاز می‌شود  آنچه مهم است، این است که همـــه بایــد سخت کار کننــد. بنــده در شعارهــای سالهـــا معمولاً مخــاطب را مسئولیــن قـــرار میدادم؛ امسال مخاطب، همه‌ی آحاد ملّت و از جمله مسئولین خواهند بود. مقدّمتاً عرض کنم، مسئله‌ی اقتصاد و فرهنگ و مسائل گوناگون همه مطــرح است لکـــن مسئلـــه‌ی اصلــــی مــــا امســــــال هم مسئلـــه‌ی اقتصــــاد و معیشت مردمـــــی است. همــــه باید تلاش کنند، همه باید کار کنند و محـور هم عبـــارت است از تولید ملّی؛ یعنی اگر چنانچه تولید ملّی را -با شرحـــی که ان‌شــاءالله در سخنــــرانی عــرض خواهم کرد- همـــه تعقیب کننــــد و دنبــــال‌گیـــری کننــــد، بسیـــاری از مشــــکلات اقتصــــادی، مشـــکلات معیشتــــیِ مردم -هم مسئلــــه‌ی اشتغال، هم مسئله‌ی سرمایه‌گذاری و بقیّه‌ی چیزها- حل خواهد شد. آسیبهای اجتماعــی به میـزان زیادی کاهش پیدا خواهد کرد؛ یعنی محور، تولید ملّی است. بنابراین اگر تولیــد ملّـــــی شتاب بگیرد، بسیــــاری از مشکلات حل خواهد شد. من این را محــور قرار دادم برای شعــار امسال؛ شعــــار امســال «حمایت از کـــالای ایرانی» است؛ سال «حمایت از کالای ایرانی». این فقط مربوط به مسئولین نیست؛ آحاد ملّت همه می‌توانند در این زمینـــه کمک بکنند و به معنـــای واقعی کلمه وارد میدان بشوند. البتّه این حمایت از پنج شش جهت، ابعاد مختلفـــــی دارد که این ابعـــاد را من ان‌شاءالله در سخنرانـی باز خواهم کرد و تشـــریح خواهم کرد و آنچـــه را که قشرهــای مختلف مردم و مسئولیـــنِ گوناگون کشور میتوانند انجام بدهند، ان‌شــاءالله مطــــرح خواهم کرد.
امیدوارم ان‌شاءالله خدای متعال کمک کند، هم به مسئولین، هم به مردم که بتوانند وظایف خودشان را به بهترین وجهی انجام بدهند و امسال این شعار را -که شعار «حمایت از کالای ایرانی» است- به معنای واقعی کلمه به تحقّق برسانند.

..
امروز: سه شنبه مورخ ۶ فروردین ۱۳۹۸
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE

جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: انتخاب نفر برگزیده سومین جشنواره ملی ایثار
:: کلاس های آموزش فرهنگی کارکنان با همکاری بسیج کارکنان و دفتر برنامه، بودجه و طرح / نیمسال دوم 1397
:: نشست دوره ای مدیران فرهنگی و اجتماعی دانشکده ها / 21 اسفند 1397
:: برگزاری نشست گرامیداشت اساتید خانم، همراه با تبادل نظر با هیات رییسه دانشگاه / 21 اسفند 1397
:: کرسی آزاداندیشی اساتید با موضوع نقش دانشگاه در انقلاب اسلامی ایران/ 13 اسفند 1397
..
نظرسنجی
نقطه قوت سایت دانشکده صنایع کدام گزینه است؟
درج اطلاعیه های آموزشی
درج اخبار کنفرانس ها و همایش ها
درج اخبار دانشجویان و عمومی
امکانات سایت( ارسال پیام، پرسش،نظر و...)
   
..
:: دفاعیه دکتری ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱/۲۹ | 


نام: احسان 
نام خانوادگی: دهقانی 
استاد راهنما: دکتر محمد سعید جبل عاملی
اساتید مشاور: دکتر میر سامان پیشوایی- دکتر آرمین جبار زاده
اساتید داور داخلی: دکتر احمد ماکویی- دکتر هادی صاحبی
اساتید داور خارجی: دکتر محمد رضا اکبری جوکار- دکتر علی حاجی آقا بزرگی
زمان و مکان جلسه: روز سه شنبه 4 اردیبهشت ماه 97 ساعت 11 صبح-مکان سالن شهید شهبازی دانشکده
عنوان رساله: طراحی شبکه زنجیره تامین سیستم‌های فتوولتایی
در شرایط عدم قطعیت (مطالعه‌ی ‌موردی در ایران)

چکیده
به دلیل تخریب شدید منابع طبیعی، نگرانی‌های زیست‌محیطی و افزایش تقاضای انرژی، گرایش و توجه به سمت انرژی‌های تجدید‌پذیر در جهان افزایش یافته است. از بین منابع مختلف انرژی‌های تجدیدپذیر، انرژی خورشیدی به دلیل اینکه تقریباً به صوت عادلانه و گسترده در همه‌ی جهان وجود دارد، یکی از گزینه‌ها امیدبخش برای جایگزینی با منابع متعارف انرژی می‌باشد. یکی از را‌ه‌های معمول برای به‌کارگیری انرژی خورشیدی، استفاده از سیستم‌های فتوولتایی است که از طریق دستگاه‌های نیمه‌هادی، انرژی خورشیدی را به انرژی الکتریکی تبدیل می‌کند. این سیستم‌ها برخلاف برخورداری از مزایا و ویژگی‌ها ذاتی، هنوز به دلیل قیمت بالای آن‌ها نسبت به گزینه‌های دیگر، جایگاه اصلی خود را در بازار پیدا نکرده‌اند. به‌منظور سوق دادن این صنعت نوپا به سمت تجاری سازی بیشتر، طراحی کارآمد و بهینه‌‌ی زنجیره‌تامین آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
در این راستا، در این تحقیق، چهار مدل به‌منظور طراحی و برنامه‌ریزی بهینه‌‌ی شبکه‌ی زنجیره‌تامین سیستم‌های فتوولتایی ارائه شده است. در مدل اول، با به‌کارگیری یک مدل تحلیل پوششی داده‌ها و بر اساس مجموعه‌ای از معیار‌های تکنیکی، اجتماعی، و جغرافیایی، مکان‌های مختلف برای احداث نیروگاه‌های خورشیدی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. در مدل دوم، یک روش دومرحله‌ای، بر مبنای تحلیل پوششی داده‌ها و مدل ریاضی توسعه داده شده است که تصمیمات را در سرتاسر شبکه‌ی زنجیره‌تامین به‌طور هم‌زمان مشخص می‌کند که این موجب می‌شود که جواب‌های کاملاً بهینه برای این تصمیمات به دست آید. مدل سوم، مسائل زیستمحیطی فعالیت‌های مربوط به تولید سیستمهای فتوولتایی را علاوه بر مسائل اقتصادی در نظر میگیرد. در این مدل، به‌منظور ارزیابی و اندازهگیری تأثیرات زیستمحیطی، روشی بر مبنای ارزیابی چرخهی عمر[1] مورداستفاده قرار گرفته است. درنهایت، مدل چهارم با در نظرگیری هم عدم قطعیت‌های معمول کسب‌وکار[2] و هم عدم قطعیت‌های خطر[3]، یک شبکه‌ی زنجیره‌تامین انعطاف‌پذیر[4] برای سیستم‌های فتوولتایی توسعه می‌دهد. عملکرد هر چهار مدل ارائه‌شده، به‌وسیله‌ی مطالعه‌ی موردی مورد ارزیابی قرار گرفته است که بر اساس آن‌‌ها، نتایج مدیریتی مهمی حاصل شده است.

[1] Life cycle assessment
[2] Business-as-usual  uncertainity
[3] Hazard uncertainity
[4] Resilient
کلیدواژه ها: مسائل زیست‌محیطی | تحلیل پوششی داده‌ها | عدم قطعیت | ارزیابی چرخه‌ی عمر | انرژی خورشیدی | زنجیره‌تامین سیستم‌های فتوولتایی |
دفعات مشاهده: 772 بار   |   دفعات چاپ: 88 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA code
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد . نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد .
Persian site map - English site map - Created in 0.2 seconds with 58 queries by YEKTAWEB 3855