[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
درباره دانشگاه::
درباره روابط عمومی::
معرفی افراد::
اخبار دانشگاه::
افتخارات دانشگاه::
برقراری ارتباط::
سایت های مرتبط::
تسهیلات پایگاه::
درباره دانشگاه::
::
آرشیو نشریه پیام

AWT IMAGE

AWT IMAGE

نشریه پیام شماره 86

نشریه پیام شماره 85
نشریه پیام شماره 84

نشریه پیام شماره 83

نشریه پیام شماره 82

نشریه پیام شماره 81

نشریه پیام شماره 80

آرشیو نشریه پیام

..
آرشیو خبرنامه الکترونیک

AWT IMAGE

خبرنامه شماره ۳۰۳

خبرنامه شماره ۳۰۲

خبرنامه شماره ۳۰۱

خبرنامه شماره ۳۰۰

خبرنامه شماره ۲۲۹

خبرنامه شماره ۲۲۸

خبرنامه شماره ۲۲۷

خبرنامه شماره ۲۲۶

خبرنامه شماره ۲۲۵

خبرنامه شماره ۲۲۴

آرشیو خبرنامه الکترونیک

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
:: مراسم معارفه رییس جدید دانشکده فناوری های نوین دانشگاه برگزار شد ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۸/۲ | 

مراسم معارفه رییس جدید دانشکده فناوری های نوین دانشگاه برگزار شد
 

 


مراسم معارفه رییس جدید دانشکده فناوری های نوین و تجلیل از خدمات رییس پیشین آن، دوم آبانماه 1397 برگزار شد.
در این مراسم، که با حضور دکتر ذاکری (رییس دانشگاه)، دکتر سلیمانی و دکتر دانشجو (از اساتید پیشکسوت دانشکده) و اعضای هیات علمی و کارکنان دانشکده فناوری های نوین و در محل این دانشکده برگزار شد، دکتر یونسیان  به عنوان رییس دانشکده فناوری های نوین، معرفی و با اهدای لوح و هدایایی از خدمات دکتر صدر (رییس پیشین دانشکده) تقدیر شد.
در این مراسم ابتدا دکتر صدر (رییس سابق دانشکده فناوری های نوین)، گزارش مختصری از اهم اقدامات انجام شده در طول دو سال و نیم ریاست خود در این دانشکده ارایه کرد. وی گفت راه اندازی دانشکده، کار دشواری است و کارهای اجرایی، عمرانی و ساختمان سازی انجام شده بود و طبیعتا باید امور اجرایی ادامه می یافت.
دکتر صدر با تاکید بر اینکه اساتید دانشکده فناوری های نوین همگی افراد علاقه مند، معتقد به مبانی علمی، اخلاقی، اسلامی و افرادی وطن دوست هستند، گفت: این عزیزان در دانشگاه مورد کم مهری قرار گرفته بودند و باید دیدی که وجود داشت در جهت ارتقای دانشکده و دانشگاه، اصلاح می شد. برای این کار هم، ابزار کار، پژوهش و دانشجو لازم بود لذا با توجه به ظرفیت های دانشکده، تعداد دانشجویان در این مدت به طرز قابل توجهی افزایش یافت و در رشته های مختلف، دانشجویان با کیفیت جذب کردیم. همچنین با کمک معاون پژوهش و فناوری، توانستیم دستگاهها و تجهیزات آزمایشگاهی بسیار خوبی خریداری کنیم که به امکانات دور قبل اضافه شد. همچنین در این مدت به دوره های مجازی و پردیس وارد شدیم.
رییس پیشین دانشکده فناوری های نوین ادامه داد: درآمد اختصاصی دانشکده نسبت به دور قبل، حدود 25 برابر شده و کیفیت آموزش نیز ارتقا یافته است. وی گزارش کرد: در دو سال و نیم اخیر، حداقل 33 جلسه ارتقا در دانشکده برگزار شد. وی گفت: متاسفانه دانشکده به لحاظ فضا با کمبود جا مواجه است که باید تدبیری برای آن اندیشیده شود.
دکتر صدر با تصریح بر اینکه همه تجارب خود را برای ارتقای دانشکده فناوری های نوین به کار گرفته و توضیح اینکه اکنون متوسط تعداد مقالات دانشکده نزدیک به چهار مورد در سال است و همه اعضای هیات علمی آن قرارداد صنعتی دارند، گفت: اکنون دانشکده هایی نظیر مکانیک، مواد و شیمی نسبت به توانایی های افراد این دانشکده اذعان دارند و این مقدور نشد مگر با اینکه سعی کردیم به اساتید دانشکده بقبولانیم تا چه حد توانمند هستند.
وی تاکید کرد دانشگاه علم و صنعت ایران در بحث ماهواره، قطب کشور است و دانشکده فناوری های نوین تحت حمایت مرکز ماهواره دانشگاه قرار دارد. در سیستم های انرژی مقالات خوبی چاپ شده و پروژه های خوبی داریم و من یقین دارم این عزیزان با اتکا به نفس و توانایی هایی که در آنها سراغ دارم، جزو بهترین های دانشگاه خواهند بود و با سوابق خوب مدیریتی دکتر یونسیان و حمایت های ریاست عالی دانشگاه، آینده بسیار روشنی در انتظار این دانشکده خواهد بود. وی در پایان از همه همکارن خود تشکر و برای رییس جدید این دانشکده آرزوی توفیق کرد.
در ادامه مراسم، دکتر سلیمانی (استاد دانشکده مهندسی برق)، طی سخنانی از دکتر صدر و تلاشهای خالصانه وی در طول تصدی ریاست دانشکده فناوری های نوین، تشکر کرد و گفت: ایشان در شرایطی به دانشکده آمدند که ابهامات زیادی راجع به دانشکده موجود بود و هیچ کس حکم نداشت و یقینا نام دکتر صدر که این دانشکده را احیا و در مسیر درست قرار داد، ماندنی خواهد بود. وی با اشاره به اینکه بندهای اول و دوم سند توسعه به ماموریت های چنین دانشکده ای باز می گردد، گفت: پتانسیل ها و ظرفیت های بسیاری در این دانشکده وجود دارد و دکتر یونسیان هم پشتوانه علمی، اجرایی و فرهنگی قوی دارند و لذا انتظار این است که دانشکده با شتاب بیشتر به رشد و توسعه خود ادامه دهد.
دکتر دانشجو (استاد دانشکده مهندسی مکانیک) نیز از زحمات دکتر صدر تشکر و برای دکتر یونسیان آرزوی توفیق کرد.
سپس دکتر ذاکری (رییس دانشگاه)، ضمن عرض خدا قوت به همه اعضای هیات علمی و بزرگان مجموعه: دکتر سلیمانی، دکتر دانشجو و دکتر بلندی و همه کسانی که برای شکل دادن، هدایت، تقویت بنیه علمی و ارتقای دانشکده فناوریهای نوین، گامهای جدی برداشتند از خدمات و زحمات دو و نیم ساله رییس سابق دانشکده  تقدیر کرد و گفت: دکتر صدر انصافا زحمات زیادی متقبل شدند و ساختار دانشکده ای به آن بخشیده و بستر حرکت آن را فراهم کردند.

 


رییس دانشگاه تصریح کرد: اهمیت و نقش دانشکده فناوریهای نوین در بلند مدت در دانشگاه بر کسی پوشیده نیست.  وی با تذکر این مطلب که پیش بینی می شود در افق بلند ۱۰ ساله، جای دانشگاههای سطح یک عوض شود و دانشگاههای نوپا و جوانی که در طول سالهای اخیر، تجهیز شده اند با شتاب بیشتری به پیش روند، گفت: رتبه بندیهای اخیر به خوبی نشان داده است دانشگاهها سریعا خود را با شاخص های تعریف شده، تطبیق می دهند و مسلم است آنها که سبکبال تر اند سریعتر به مقصد می رسند. دانشکده فناوری های نوین ما نیز استعداد قرار گرفتن در جایگاه بالاتر در همه ابعاد پژوهشی، فناوری و مقالات را دارد و قطعا خواهید دید از دیگر دانشکده های ما پیشی خواهد گرفت.
دکتر ذاکری افزود: انتظار می رود با پیگیری و درایت دکتر یونسیان که از نخبگان کشورند و تجربه مدیریتی خوبی در دانشکده مهندسی راه آهن داشته اند، با هدف گذاری خوب و کمک تمامی اعضا بتوانند این دانشکده را بیش از پیش شکوفا سازند چرا که این دانشکده با پتانسیلی که دارد می تواند معادل سه دانشکده خوب، برای دانشگاه و پیشرفت آن اثرگذار باشد.
رییس دانشگاه با بیان این موضوع که اکنون در نیمه راه برنامه توسعه دانشگاه هستیم، گفت: امیدوارم با همفکری تمام اعضای دانشکده، تکالیف دانشکده برای سال ۱۳۹۹ را آرمانی ببینیم، چرا که امید بیشتری برای رسیدن به آن داریم. وی در پایان، ضمن تشکر دوباره از دکتر صدر و همه اعضای دانشکده، ابراز امیدواری کرد با شروع به کار دکتر یونسیان و تدوین برنامه، گامهای محکمتری در جهت ارتقای دانشکده برداشته شود و بیلان کاری خوبی را از این دانشکده شاهد باشند.
آخرین سخنران مراسم معارفه، دکتر یونسیان (رییس جدید دانشکده فناوری های نوین) بود. وی در ابتدا با تقدیر از بانیان دانشکده و هدفگذاری دقیق و بلندنگرانه آنان، گفت: هر یک از سه گروه فعال در دانشکده، ویژگی و خواص خود را دارند؛ گروه ماهواره که برند دانشگاه است، در جایگاهی انصافا بسیار برتر از دیگر دانشگاههاست. همچنین می دانیم پنجاه درصد از پول تحقیقاتی دنیا در حوزه های انرژی و نانو صرف می شود که گروه های آن در دانشکده فعال اند. لذا در تحقیقات روز دنیا، چیزی نیست که به آن پرداخته شود و در این دانشکده نباشد. از سوی دیگر، همه اعضای هیات علمی این دانشکده دارای رزومه خوب، سوابق خوب و دارنده مقالات در سطح بالا و مرتبط با صنعت هستند و اینها همه افتخار برای دانشگاه است. وی افزود: مسیر خوبی پیش پای دانشکده است و پتانسیل قوی اعضا، نوید یک دانشکده بسیار درخشان در چهار- پنج سال آینده را می دهد اگر به خوبی هدایت و حمایت شود.
رییس دانشکده، جذب اعضای هیات علمی قوی و توسعه رشته های تحصیلات تکمیلی را از برنامه های توسعه ای خود برشمرد و گفت: دوره تشکیل و تثبیت، طی شده و اولویت من افزایش یک یا دو گرایش در دوره دکتری خواهد بود.
اهدای لوح و هدایای ریاست دانشگاه و دانشکده به دکتر صدر، پایان بخش این مراسم بود.
 یادآور می شود دکتر یونسیان (عضو هیات علمی دانشکده مهندسی راه آهن) است و دکتر علی صدر (عضو هیات علمی دانشکده مهندسی برق)، هم اکنون در سمت مشاور عالی رییس و مدیر کل دفتر ریاست دانشگاه، فعالیت اجرایی دارد.

آلبوم تصاویر

Sapp.ir/iust_iran
 

دفعات مشاهده: 1029 بار   |   دفعات چاپ: 49 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA code
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان

کلیه حقوق مادی ومعنوی این سایت متعلق به دانشگاه علم وصنعت ایران میباشد .هرگونه برداشت با ذکر منبع ، بلامانع است.

Persian site map - English site map - Created in 0.15 seconds with 48 queries by YEKTAWEB 3899