[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
درباره دانشگاه::
درباره روابط عمومی::
معرفی افراد::
اخبار دانشگاه::
افتخارات دانشگاه::
برقراری ارتباط::
سایت های مرتبط::
تسهیلات پایگاه::
درباره دانشگاه::
اخبار ورودی های جدید سال 98::
آرشیو ماهنامه خبری وزارت علوم::
آرشیو گزارش های تصویری::
::
آرشیو نشریه پیام

AWT IMAGE

AWT IMAGE

نشریه پیام شماره 86

نشریه پیام شماره 85
نشریه پیام شماره 84

نشریه پیام شماره 83

نشریه پیام شماره 82

نشریه پیام شماره 81

نشریه پیام شماره 80

آرشیو نشریه پیام

..
آرشیو خبرنامه الکترونیک دانشگاه

AWT IMAGE

خبرنامه شماره ۳۱۸

خبرنامه شماره ۳۱۷

خبرنامه شماره ۳۱۶

خبرنامه شماره ۳۱۵

خبرنامه شماره ۳۱۴

خبرنامه شماره ۳۱۳

خبرنامه شماره ۳۱۲

خبرنامه شماره ۳۱۱

خبرنامه شماره ۳۱۰

خبرنامه شماره ۳۰۹

آرشیو خبرنامه الکترونیک

..
آرشیو خبرنامه آموزش عالی
..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
:: برگزاری نشست سالانه دانشجویان دکتری با هیات رییسه دانشگاه ::
 | تاریخ ارسال: 1398/4/11 | 
برگزاری نشست سالانه دانشجویان دکتری با هیات رییسه دانشگاه

 
به دعوت معاونت فرهنگی و اجتماعی، نشست سالانه دانشجویان دکتری با هیات رییسه دانشگاه، دهم تیرماه 1398 در مجتمع فرهنگی امام خمینی (ره) برگزار شد.
در این نشست که با حضور روسا و معاونین دانشکده ها، جمعی از مدیران و هیات رییسه دانشگاه برگزار شد، ابتدا دکتر ذاکری (رییس دانشگاه) و تعدادی معاونان حاضر در جلسه، نکات کلی و نظرات خود را پیرامون مسایل و موضوعات مطرح برای دانشجویان دوره دکتری بیان کردند. سپس دانشجویان دکتری حاضر در جلسه، ضمن طرح مسایل و نقطه نظرات خود، به طرح سوالات خود پرداختند که به تعدادی از آنها حسب محدودیت زمانی جلسه، پاسخ داده شد.
در بخش اول این نشست، دکتر ذاکری (رییس دانشگاه)، به ذکر چند تمهید دانشگاه برای دانشجویان دکتری پرداخت. دکتر ذاکری به مصوبه هیات امنا برای افزایش یک نیمسال تحصیلی رایگان به دانشجویانی که در طول تحصیل ازدواج کنند اشاره و آن را اقدامی در جهت حمایت از ازدواج در دوران دانشجویی و ترغیب دانشجویان به این امر مقدس برشمرد. وی همچنین به برگزاری نشست دانشجویان دکتری با هیات رییسه دانشکده ها به منظور افزایش ارتباطات دانشجویان با رییس، معاونین و مدیران گروههای دانشکده ها در راستای بررسی و حل مسایل و مشکلات دانشجویان اشاره کرد.
دکتر ذاکری با بیان این مطلب که اعتقاد ما این است که بخش قابل توجهی از شما جذب دانشگاههای کشور خواهید شد و آمار دانش آموختگان سال های پیش دانشگاه نیز موید همین موضوع است، خطاب به دانشجویان دکتری گفت: دانشجویان دکتری برای دانشگاه اهمیت زیادی دارند و برگزاری دو نشست سالانه هیات رییسه با شما نیز نشانگر همین اهمیت و توجه است. ما می خواهیم در دوران تحصیل، حداقل مشکلات را داشته باشید و در این نشستها هیات رییسه خواسته های شما را می شنوند و برای آنها راهکار می اندیشند. وی ابراز امیدواری کرد خواسته های دانشجویان در جلسات بعدی در قالب جمعبندی نشست قبل ارایه شود و مشکلات دانشجویان در حد امکان مرتفع گردد.

 

در ادامه، دکتر واحدی (معاون آموزشی)، با اشاره به جذب سالانه 250 تا 300 دانشجوی دکتری در دانشگاه، به تبیین آیین نامه های حمایتی دانشگاه از دانشجویان دکتری پرداخت که برخی از موضوعات آنها حمایت از دستاوردهای پژوهشی دانشجویان در رابطه با مقالات، ایجاد امکان پیش دفاع با یک مقاله ISI، افزایش یک ترم سنوات مجاز به دانشجویی که رساله دکتری اش نیازمند ساخت، فعالیت میدانی و یا آزمایشگاهی است و ایجاد امکان پرداخت بخشی از شهریه مازاد بر سنوات از محل گرنت با نظر مساعد استاد راهنما بود. دکتر واحدی همچنین به برگزاری کارگاه مقاله نویسی و علم سنجی و ارایه تقویم آموزشی برای دانشجویان دکتری اشاره کرد.
در ادامه نشست، دکتر محمدی (معاون پژوهش و فناوری)، توضیحاتی در خصوص تسهیلات پژوهشی دانشگاه برای دانشجویان دکتری ارایه کرد. وی دانشجویان دکتری را نیروهای محرک پژوهشی دانشگاه توصیف کرد و سپس با اشاره به تشکیل دفتر علم سنجی در دانشگاه از دو سال پیش، از دانشجویان خواست برای مشاوره در خصوص انتخاب زمینه های مطالعاتی خود به این دفتر مراجعه نمایند. وی همچنین بر استفاده از ظرفیت دانشجویان دکتری در قراردادهای صنعتی تاکید کرد و آن را در انتقال تجربیات پروژه به دانشجویان موثر دانست.
دکتر محمدی در ادامه از پذیرش ثبت اختراع پروژه ها به عنوان مقاله Q1 مطابق آیین نامه خبر داد و افزود: دفتر فناوری دانشگاه از فعالیت هایی که منجر به تجاری سازی شوند، حمایت می کند. وی همچنین از راه اندازی سیستم مشابه یاب و سیستم چک گرامر برای مقالات خبر داد.

در خاتمه بخش اول این نشست، دکتر قائمی (معاون دانشجویی) و دکتر شریعت (معاون فرهنگی و اجتماعی) به ذکر مطالب کلی در حوزه های مربوط خود پرداختند.
برگزاری جلسه پرسش و پاسخ، بخش دوم این نشست بود. بیشترین سوالات مطرح شده توسط دانشجویان در زمینه سنوات تحصیلی و موانع کاهش آن، معیشت دانشجویان با توجه به حضور تمام وقت در دانشگاه، ظرفیت خوابگاهها، درخواست برگزاری دوره های مهارتی نگارش مقاله و... بود. دانشجویان همچنین تشکیل شورای تعامل و تبادل نظر دانشجو و دانشگاه، تشکیل شورای هماهنگی دانشجویان و شورای هم اندیشی و تعامل را پیشنهاد دادند.
لازم به ذکر است جلسات نشست دانشجویان دکتری با هیات رییسه دانشگاه، سالی دو بار- یک نشست برای دانشجویان ورودی جدید دکتری در ابتدای سال تحصیلی و نشست دوم با حضور تمامی دانشجویان دکتری- برگزار می شود.

 
دفعات مشاهده: 2288 بار   |   دفعات چاپ: 387 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان

کلیه حقوق مادی ومعنوی این سایت متعلق به دانشگاه علم وصنعت ایران میباشد .هرگونه برداشت با ذکر منبع ، بلامانع است.

Persian site map - English site map - Created in 0.11 seconds with 49 queries by YEKTAWEB 4212