[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
مدیریت دانشکده::
درباره دانشکده::
قطب علمی" بهســــا"::
درباره مهندسی صنایع::
معرفی افراد::
امور آموزش::
امور پژوهش::
مرکز کامپیوتر::
دانشجویان::
اخبار دانشکده::
تقویم دانشکده::
تسهیلات پایگاه::
::
شعار دانشگاه علم و صنعت ایران

AWT IMAGE

..


..
دفاعیه‌ها و سمینارها

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE 

AWT IMAGE

AWT IMAGE

..
مصوبات گروه‌های آموزشی
..
..
مطالب علمی
..
راهنمــای تصویب پروپــوزال دانشجویان کارشنــاسی ارشد
..
تقویم دروس سمینار و پایان نامه دانشجویان کارشناسی ارشد

AWT IMAGE 

..
‌حمایت از پایان‌نامه‌ها
..
مراحل حذف اضطراری

AWT IMAGE

..
برنامه 8 ترمه (مقطع کارشناسی)

AWT IMAGE

..
امروز: چهارشنبه مورخ 8 بهمن 1399
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE

جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: دانشجویان گرامی ورودی ۹۹-۹۸ واحد نور
:: قابل توجه کلیه دانشجویان گرامی واحد نور
:: نشست مدیران فرهنگی دانشکده ها با معاون و مدیران معاونت فرهنگی و اجتماعی / ۳۰ دی ۱۳۹۹
:: نشست مدیران فرهنگی دانشکده ها با معاون و مدیران معاونت فرهنگی و اجتماعی / ۳۰ دی ۱۳۹۹
:: نشست گفتمانی قرآنی ویژه اساتید و خانواده های اساتید و کارکنان دانشگاه / ۲۲ دی ماه ۱۳۹۹
..
نظرسنجی
نقطه قوت سایت دانشکده صنایع کدام گزینه است؟
درج اطلاعیه های آموزشی
درج اخبار کنفرانس ها و همایش ها
درج اخبار دانشجویان و عمومی
امکانات سایت( ارسال پیام، پرسش،نظر و...)
   
..
:: دفاعیه دکتری ::
 | تاریخ ارسال: 1399/10/21 | 

یزدان مرادی دانشجوی دکتری مهندسی صنایع- مدیریت سیستم و بهره‌وری ، از رساله خود با عنوان « ارائه مدل همکاری کارآفرینانه بین دانشگاه و صنایع کوچک و متوسط »‏ به راهنمایی آقای دکتر سیامک نوری  24 دی ‏‏99 ساعت 10 به صورت مجازی دفاع خواهد نمود.
لینک شرکت در جلسه دفاع:
نشانی الکترونیکی: yazdan142yahoo.com
استاد راهنما: دکتر سیامک نوری
استاد مشاور: دکتر محمدعلی شفیعا
اساتید داور داخلی:دکتر جبل عاملی- دکتر مهدوی مزده
اساتید داور خارجی: دکتر محمدی الیاسی- دکتر حسنوی

چکیده
صنایع کوچک و متوسط (SME)s (که در این تحقیق، به اختصار صنایع کم نامیده می‌شود) در ایران صنایعی با تعداد کارکنان کمتر از 150 نفر بوده و بیش از 92 درصد تعداد صنایع کشور را شامل می‌شوند. همچنین 45 درصد از اشتغال ، 16.8 درصد از ارزش افزوده و 17 درصد از صادرات بخش صنعت مربوط به این صنایع می‌باشد. رشد وتوسعه این صنایع به لحاظ اهمیتی که دارند همواره مورد توجه مدیران و مسئولان ارشد کشور بوده و پیوسته به دنبال راهکارهایی جهت برطرف کردن موانع و مشکلات ایشان و به روز نگهداشتن سطح فن‌آوری و رقابت پذیری آنها بوده‌اند. از جمله این راهکارها همکاری آنها با دانشگاه می‌باشد. فواید و پیامدهای این همکاری به‌صورت یک‌طرفه نخواهد بود و دانشگاه نیز در روند تکاملی خویش جهت پاسخگویی مناسب به ذینفعان و دستیابی به کارآفرینی دانش‌بنیان ناگزیر از همکاری با صنایع کم خواهد بود. این همکاری علی‌رغم اهمیتی که دارد در تحقیقات پیشین کمتر مورد توجه بوده است. هدف از این تحقیق ارائه مدلی برای همکاری کارآفرینانه بین دانشگاه و صنایع کم در ایران از طریق پاسخ به دو سؤال زیر می‌باشد: 1. همکاری کارآفرینانه بین دانشگاه و صنایع کم در ایران دارای چه ابعاد و مؤلفه‌هایی است؟ 2.راهبردهای همکاری کارآفرینانه بین دانشگاه و صنایع کم در ایران چه مواردی است؟ برای پاسخ به سؤالات تحقیق، از استراتژی پژوهش کیفی‌ رویش نظریه‌ها با رویکرد اشتراوس و کوربین و ترکیب آن با استراتژی تحلیل ذینفعان استفاده شده‌است. در این تحقیق از نظرات13 نفر از خبرگان و 27 نفر از ذینفعان شامل مدیر/مالکان و کارکنان صنایع کم، دانشجویان و دانش آموخته‌گان دانشگاهی، اساتید دانشگاه، کارکنان و مدیران اجرایی بخش های خصوصی و دولتی به روش نمونه­گیری هدف‌مند و نمونه­گیری نظری استفاده شده است. جمع­آوری اطلاعات از طریق مطالعات کتابخانه­ای، پرسشنامه، مصاحبه نیمه ساختاریافته و مشاهده صورت پذیرفته است.  تعداد مصاحبه­ها تا رسیدن به اشباع نظری، ادامه یافته و در هر مصاحبه کدگذاری‌ها نسبت به مصاحبه قبل، اصلاح و ویرایش گردیده است. تحلیل داده­ها در مرحله اول (کدگذاری باز) شامل 360 کد اولیه و در مرحله دوم (کدگذاری محوری) شامل 81 مفهوم (مؤلفه) و در نهایت در مرحله کدگذاری انتخابی شامل 6 مقوله اصلی (بعد) می­باشند که براساس آن مدل پارادایمی ‌تحقیق استخراج گردیده است. بر پایه این مدل پارادیمی ابعاد مدل همکاری کارآفرینانه بین دانشگاه و صنایع کم در ایران در قالب شش بعد «اهداف و انگیزه‌های همکاری کارآفرینانه» به عنوان شرایط علّی؛ «همکاری کارآفرینانه بین دانشگاه و صنایع کم» به عنوان پدیده اصلی و مقوله‌ی محوری، «مسایل محیطی و اکوسیستم همکاری کارآفرینانه» به عنوان شرایط زمینه‌ای، «بستر و زیرساخت همکاری کارآفرینانه» به عنوان شرایط میانجی و «پیامد همکاری کارآفرینانه» به عنوان پیامدهای مدل مشخص شده است. همچنین براساس نتایج تحقیق «راهبردهای همکاری کارآفرینانه بین دانشگاه و صنایع کم در ایران» عبارتند از: 1. کارگزار واسطه خصوصی 2. شرکت‌های دانش‌بنیان 3.مدل بومی‌جهاد بنیان و 4.مدل دانشگاه کارآفرین می‌باشد.
کلیدواژه ها: همکاری دانشگاه و صنعت | همکاری دانشگاه و صنایع کوچک‌و‌متوسط | دانشگاه کارآفرین | صنایع کوچک و متوسط(SMEs) | رویش نظریه‌ها |
دفعات مشاهده: 79 بار   |   دفعات چاپ: 1 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد . نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد .
Persian site map - English site map - Created in 0.1 seconds with 59 queries by YEKTAWEB 4247