[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
مدیریت دانشکده::
درباره دانشکده::
قطب علمی" بهســــا"::
درباره مهندسی صنایع::
معرفی افراد::
امور آموزش::
امور پژوهش::
مرکز کامپیوتر::
دانشجویان::
اخبار دانشکده::
تقویم دانشکده::
تسهیلات پایگاه::
::
شعار دانشگاه علم و صنعت ایران

AWT IMAGE

..
مرام‌نامه اساتید
..
منشور اخلاقی دانشجویان
..
دفاعیه‌ها و سمینارها

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE 

AWT IMAGE

AWT IMAGE

..
..
مطالب علمی
..
راهنمــای تصویب پروپــوزال دانشجویان کارشنــاسی ارشد
..
برنامه 8 ترمه (مقطع کارشناسی)

AWT IMAGE

..
امروز: چهارشنبه مورخ 7 مهر 1400
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE

جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: : با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، سومین آزمون زبان انگلیسی ویژه دانشجویان دکتری برگزار شد
:: دانشگاه تهران میزبان چهاردهمین جشنواره بین‌المللی حرکت
:: برگزاری جلسه کمیته برنامه ریزی دهمین جشنواره دانشگاهی حرکت
:: چاپ مقاله دکتر مهران رضایی در مجله Chemical Society Reviews با ضریب تأثیر ۵۴.۵۶۴
:: اطلاعیه تکمیلی ثبت نام، مدارک لازم ، شرایط و ضوابط ورودی های دکتری ۱۴۰۰ پردیس دانشگاهی
..
نظرسنجی
نقطه قوت سایت دانشکده صنایع کدام گزینه است؟
درج اطلاعیه های آموزشی
درج اخبار کنفرانس ها و همایش ها
درج اخبار دانشجویان و عمومی
امکانات سایت( ارسال پیام، پرسش،نظر و...)
   
..
:: دفاعیه دکتری ::
 | تاریخ ارسال: 1400/6/21 | 
مائده بانک دانشجوی دکتری رشته مهندسی صنایع- سیستم‌های اقتصادی- اجتماعی، از رساله خود با عنوان «یکپارچه‌سازی تصمیمات تعیین اندازه انباشته و زمان‌بندی تولید و توزیع در زنجیره تأمین »‏ به راهنمایی آقای دکتر مهدوی مزده ۲۹ شهریور ماه ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۰َ به صورت مجازی دفاع خواهد نمود‎.
لینک برگزاری جلسه دفاع:
نشانی الکترونیکی: bank_maedehiust.ac.ir
استاد راهنما: آقای دکتر مهدوی مزده
اساتید مشاور: آقای دکتر حیدری- آقای دکتر تیموری
اساتید داور داخلی: آقای دکتر ماکویی- آقای دکتر پیشوایی
اساتید داور خارجی: آقای دکترفاطمی قمی- آقای دکتر ترابی

چکیده:
مطالعات یکپارچه‌سازی عملیاتی تولید و توزیع (زمان‌بندی تولید و توزیع) در صنایع ساخت برای سفارش در سالهای اخیر مورد توجه بسیاری از محققان قرارگرفته، اما با وجود توسعه این مطالعات، هنوز شکاف‌های  قابل توجهی در یکپارچه‌سازی سطوح عملیاتی و تاکتیکی تولید و توزیع در ادبیات صنایع ساخت برای سفارش به چشم می‌آید. در راستای برطرف کردن یکی از این شکاف‌ها، پژوهش حاضر به بررسی تأثیر تصمیمات تعیین اندازه انباشته تولید در مسئله یکپارچگی زمان‌بندی تولید و توزیع، با رویکرد تحویل دسته‌ای، پرداخته است. در اکثر مطالعات زمان‌بندی تولید و توزیع، علاوه بر عدم توجه کافی به هزینه نگهداری موقت، هر سفارش (محصول- مشتری) به‌عنوان یک کار در نظر گرفته می‌شود و یا به‌عبارت‌ دیگر شروع تولید یک سفارش صرفاً پس از پایان تولید سفارش دیگر (و نه در میان آن) میسر است. در این پژوهش نشان داده شده است که شکست یک سفارش در مرحله تولید (حتی زمانیکه شکست در تحویل مجاز نمی‌باشد)  یا به ‌عبارت‌ دیگر در نظر گرفتن تعیین اندازه انباشته تولید همراه با تصمیمات زمان‌بندی تولید و توزیع و همچنین  لحاظ کردن هزینه نگهداری موقت، می‌تواند تأثیر فراوانی در هزینه‌های زنجیره داشته باشد.
در راستای تبیین این موضوع، ابتدا مسئله زمان‌بندی تولید و توزیع تک ماشین با تحویل دسته‌ای، با در نظر گرفتن هزینه‌های نگهداری موقت کالا برای شرایطی که  امکان شکست در تحویل سفارش‌ها وجود دارد مورد بررسی قرار گرفته و نشان داده خواهد شد که تصمیم گیری یکپارچه در مورد تولید و توزیع چگونه موجب کاهش هزینه‌های زنجیره خواهد شد. پس از مدلسازی مسئله، با توجه به پیچیدگی آن، برای حل مدل در مسائل با ابعاد بزرگ، یک الگوریتم ژنتیک توسعه داده‌ شده و جهت بهبود عملکرد الگوریتم، چهار الگوریتم ابتکاری جهت تولید جواب اولیه و یک الگوریتم جستجوی محلی نیز ارائه‌شده است.
در ادامه، همین مسئله با فرض عدم امکان شکست سفارش‌ها در هنگام تحویل موردبررسی قرار گرفته و پس از مدل‌سازی تأثیر شکست یک سفارش در مرحله تولید بر کاهش هزینه‌ها و شرایط بهینگی مدل موردبحث قرار گرفته است. برای این مساله یک الگوریتم ژنتیک-ابتکاری با نحوه نمایش جواب متفاوت برای حل مدل توسعه داده‌شده است.  برای هر دو مسئله، با تولید مسائل نمونه، صحت و عملکرد مدلهای ریاضی و الگوریتمهای فراابتکاری مورد بررسی قرار گرفته و نشان داده شده است که مدل یکپارچه ارائه شده به طورمیانگین می‌تواند ۱۲.۶ درصد کاهش در هزینه‌ها ایجاد نماید.
به منظور  پیادهسازی و اجرای مدل‌های ارائه شده در صنعت، یک خط تولید و توزیع سوسیس و کالباس به عنوان مطالعه موردی بررسی گردیده است. مقایسه نتایج حاصل از به‌کارگیری مدل مذکور برای مسئله تولید و توزیع این مجموعه، با برنامههای فعلی اجرایی ، نشاندهنده میانگین بهبود ۱۵% در هزینه‌های مجموعه می‌باشد. درانتها نیز مدلی جهت پاسخگویی به شرایط پیش‌رو در سیستم حمل‌و‌نقل  مجموعه ارائه گردید.
کلیدواژه ها: اندازه انباشته | تحویل دسته‌ای | زمان‌بندی تولید و توزیع | هزینه نگهداری | الگوریتم ژنتیک | شکست در تولید |
دفعات مشاهده: 105 بار   |   دفعات چاپ: 6 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه علم و صنعت ایران می‌باشد. نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می‌باشد.

Persian site map - English site map - Created in 0.1 seconds with 56 queries by YEKTAWEB 4331