[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
مدیریت دانشکده::
درباره دانشکده::
قطب علمی" بهســــا"::
درباره مهندسی صنایع::
معرفی افراد::
امور آموزش::
امور پژوهش::
مرکز کامپیوتر::
دانشجویان::
اخبار دانشکده::
تقویم دانشکده::
تسهیلات پایگاه::
::
شعار دانشگاه علم و صنعت ایران

AWT IMAGE

..
اخبار و اطلاعیه‏ های آموزشی

AWT IMAGE 

..
تقویم دروس سمینار و پایان نامه دانشجویان کارشناسی ارشد

AWT IMAGE 

..
‌حمایت از پایان‌نامه‌ها
..
مراحل حذف اضطراری

AWT IMAGE

..
دفاعیـــه‌ ها

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE 

AWT IMAGE

AWT IMAGE

..
برنامه 8 ترمه (مقطع کارشناسی)

AWT IMAGE

..
«حمایت از کالای ایرانی»

AWT IMAGE

  

درباره‌ی سال ۹۷ سالــــی که از این لحظه آغاز می‌شود  آنچه مهم است، این است که همـــه بایــد سخت کار کننــد. بنــده در شعارهــای سالهـــا معمولاً مخــاطب را مسئولیــن قـــرار میدادم؛ امسال مخاطب، همه‌ی آحاد ملّت و از جمله مسئولین خواهند بود. مقدّمتاً عرض کنم، مسئله‌ی اقتصاد و فرهنگ و مسائل گوناگون همه مطــرح است لکـــن مسئلـــه‌ی اصلــــی مــــا امســــــال هم مسئلـــه‌ی اقتصــــاد و معیشت مردمـــــی است. همــــه باید تلاش کنند، همه باید کار کنند و محـور هم عبـــارت است از تولید ملّی؛ یعنی اگر چنانچه تولید ملّی را -با شرحـــی که ان‌شــاءالله در سخنــــرانی عــرض خواهم کرد- همـــه تعقیب کننــــد و دنبــــال‌گیـــری کننــــد، بسیـــاری از مشــــکلات اقتصــــادی، مشـــکلات معیشتــــیِ مردم -هم مسئلــــه‌ی اشتغال، هم مسئله‌ی سرمایه‌گذاری و بقیّه‌ی چیزها- حل خواهد شد. آسیبهای اجتماعــی به میـزان زیادی کاهش پیدا خواهد کرد؛ یعنی محور، تولید ملّی است. بنابراین اگر تولیــد ملّـــــی شتاب بگیرد، بسیــــاری از مشکلات حل خواهد شد. من این را محــور قرار دادم برای شعــار امسال؛ شعــــار امســال «حمایت از کـــالای ایرانی» است؛ سال «حمایت از کالای ایرانی». این فقط مربوط به مسئولین نیست؛ آحاد ملّت همه می‌توانند در این زمینـــه کمک بکنند و به معنـــای واقعی کلمه وارد میدان بشوند. البتّه این حمایت از پنج شش جهت، ابعاد مختلفـــــی دارد که این ابعـــاد را من ان‌شاءالله در سخنرانـی باز خواهم کرد و تشـــریح خواهم کرد و آنچـــه را که قشرهــای مختلف مردم و مسئولیـــنِ گوناگون کشور میتوانند انجام بدهند، ان‌شــاءالله مطــــرح خواهم کرد.
امیدوارم ان‌شاءالله خدای متعال کمک کند، هم به مسئولین، هم به مردم که بتوانند وظایف خودشان را به بهترین وجهی انجام بدهند و امسال این شعار را -که شعار «حمایت از کالای ایرانی» است- به معنای واقعی کلمه به تحقّق برسانند.

..
امروز: دوشنبه مورخ ۱ مرداد ۱۳۹۷
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE

جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: برگزاری کلاس های تابستانی ویژه فرزندان اساتید و کارمندان محترم دانشگاه 5تیر1397
:: قابل توجه دانشجویان واحد نور
:: اطلاعیه مهم در خصوص هزینه مصاحبه دکتری
:: برنامه زمانبندی مصاحبه دکتری پردیس دانشگاهی ورودی های 97
:: مسابقه فرهنگی کارکنان به مناسبت ماه شعبان / 26 اردیبهشت 1397
..
نظرسنجی
نقطه قوت سایت دانشکده صنایع کدام گزینه است؟
درج اطلاعیه های آموزشی
درج اخبار کنفرانس ها و همایش ها
درج اخبار دانشجویان و عمومی
امکانات سایت( ارسال پیام، پرسش،نظر و...)
   
..
:: تاریخچه ::

AWT IMAGEتاریخچه AWT IMAGE

 AWT IMAGE مرکز رایانه دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه علم وصنعت در اواخر سال 1369 با دو دستگاه رایانه IBM فعالیت خود را در سالن اجتماعات دانشکده  آغاز، و به نام مرکز رایانه دانشکده معرفی شد و در مهرماه سال 1370 با خرید تعدادی دستگاه رایانه ( PC ریزپردازنده80286) فعالیت خود را  توسعه داد. عمده فعالیت مرکز در آن زمان استفاده دانشجویان از امکانات مرکز برای انجام پروژه‏های درسی و برنامه نویسی واحدهای درسی مرتبط و همچنین برگزاری دوره‏های  آموزش رایانه و تهیه نرم‏فزار کاربردی موردنیاز دانشجویان بود .

                             AWT IMAGE

با درک نیاز دروس مختلف به رایانه، نرم‏افزار و فناوری اطلاعات، مرکز رایانه بر آن شد تا تحولی اساسی در زمینه امور رایانه‏ای در دانشکده انجام دهد، لذا در سال 1371و1372  مرکز رایانه اقدام به خرید تعدادی 10دستگاه رایانه( NEC ریزپردازنده80286) اقدام نمود.

                                          AWT IMAGE

در این سال‏ها بود که عمده‏ترین اهداف خود را در امور تحقیقات رایانه‏ای و استفاده کمّی و کیفی دانشجویان از نرم‏افزارهای مختلف و جدید دنبال نمود. دانشکده مهندسی صنایع در آن سالها تنها دانشکده‏ای بود که مرکز رایانه مستقل و مجهز نسبت  به سایر دانشکده‏ها داشت.

فاز بعدی توسعه با توجه و نیاز روزافزون دانشجویان با خرید تعدادی دستگاه رایانه  با پردازنده‏های 286 در سال 1373 ادامه یافت.

شروع به نصب و راه‏اندازی  شبکهNetware  Novell در سال 1372 با استفاده از توپولوژی خطی ( bus ) برای 10 ایستگاه کاری انجام پذیرفت.

از دیگر اقداماتی که در ادامه انجام شد می‏توان به موارد ذیل اشاره نمود:

- خریدیک دستگاه UPS  برای دو رک اصلی در دانشکده و اتاق سرور در سایت  مرکز رایانه  

- بهینه‏سازی شبکه LAN

- ارائه طرح اصلاح ساختار شبکه دانشکده

- راه ‏اندازی وب سایت مرکز و دانشکده

- نصب یک دستگاه سوییچ سیسکو در شبکه اصلی

- نصب و راه اندازی شبکه Lan  طبقه دوم ،سوم و چهارم دانشکده

- توسعه شبکه Lan داخلی دانشکده

- برقراری ارتباط فیبر نوری  سایت مرکز با مرکز رایانه دانشگاه

 در آن زمان مرکز رایانه دانشکده بعنوان یک مرکز آموزشی، تحقیقاتی و کاربردی  دارای واحدهای  زیـر بود :

  - واحد تحقیقاتی، آموزشی و اجرایی

     بـا توجـه به اینکـه آشنایی با رایانه و نرم افزارهای مختلف و استفاده از آنها برای تمامی دانشجویان، اساتید وکارکنان یک نیاز اساسـی اسـت، مرکز با برگزاری دوره‏های مختلف آموزش رایانه نرم‏افزارها و پاسخگوی ایـن نیاز در سطح دانشکده بود. در بخش آمـوزش، با بهـره‏گیـری از اساتید مجرب و متخصص، دوره‏های مختلف عمومی و تخصصی رایانه برگـزار گردید و بـه شـرکت کننـدگانی کـه دوره را بـا موفقیت گذرانده بودند گواهـی پایان دوره آموزشی اعطا می‏گردید. برخی از این دوره‏ها عبارت بودند از :

  •   دوره‏های عمومی

1 -  آموزش سیستم عامل   Dos  - Windows ( 98 -  2000 - NT ) 

2 -  آموزش  Office     ( Word - Excel - Power Point , ...)             

3 -  آموزش  اینتـرنت  ( HTML , ... )

 4-  آموزش نرم‏افزارهای گرافیکی  ( Photoshop , , ...)   

  5 -  آموزش سخت‏افـزار کامپیوتر

  •   دوره‏های تخصصی

1 -  آموزش برنامه‏نویسی Visual Basic  

2 -  آموزش نرم‏افـزارهای فنـی و مهندسـی(OR-Storm-Lindo- Craft- Msp- Sap2000 , ...)  

3 -  آموزش نرم‏افزارهای ریاضیات ، محاسباتی و آمار(Matlab - Mathcad - Spss , ...)    

  • برگزاری دوره‏های ICDL  ویژه همکاران دانشکده : 

از سال 76 مرکز رایانه با همکاری سایر واحدهای دانشکده آموزش مهارتهای هفت‏گانه فناوری اطلاعات و ارتباطات ICDL)) را برای همکاران دانشکده و بعضی از سایر همکاران دانشگاه  آغاز نمود.

   برای رفـاه حال اعضـای محتـرم هیـات علمـی دانشکده، دانشجویان و کارکنان بسیـاری از دوره های فوق  بصورت فشـرده تحت عنـوان کارگاههای آموزشـی برگـزار گـردید. از جمله کارگاههای آموزشی برگزار شده می توان به موارد زیر اشاره نمود:

    1-  کارگاه آموزشی اینترنت برای اعضاء هیئت علمی  وکارکنان و دانشجویان

    2-  کارگاه آموزشی بانکهای اطلاعاتی Access  ، ...

    3-  کارگاه آموزشی یرای دانشجویان از جمله( شبیه سازی، تحقیق درعملیات، کنترل پروژه، ... .(

با توجه به همکاری مرکز رایانه با دانشجویان و نیاز دروس دانشکده گروه نرم‏افزاری توسط دانشجویان مستعد و علاقمند در مرکز تشکیل و فعالیت خود را شروع نمود. گروه نرم افزاری به منظور توانمندسازی دانشجویان دانشکده اقدام به تهیه و انتشار خودآمـوز، جزوات و درسنامـه نرم‏افـزارهای مختلف نمود. جزوات آموزش  ویندوز 98 در دو سطح مقدماتی و پیشرفته،  آموزش word2000 و جزوه نرم‏افزار ریاضی، آمار و سایر نرم‏افزارهای مهندسی صنایع  آماده شد و در اختیار دانشجویان قرار گرفت و همچنین جزوات دیگری مثل  اینترنت، شبکه‏های کامپیوتری، آموزش  Excel   تهیه گردید.

    در مرکز رایانه اجرای پروژه‏های مختلف رایانه و فعالیت‏های وابسته به آن برای کلیه دانشجویان و سایر مراجعه‏کنندگان  انجـام می‏پذیرفت که عبارت بودند از :

1 -  طراحی،  نصب، راه‏اندازی شبکه‏های رایانه و آموزش

2- برگزاری دوره‏های آموزشی مورد نیاز سازمان‏ها و شرکت‏ها  

           در آن زمان مرکزرایانه با توجه به نیاز نسبت به تهیه فضای بزرگتر اقدام نمود که با جابجایی آزمایشگاه اندازه‏گیری دقیق به کارگاه ماشین‏افزار فضای آزمایشگاه اندازه‏گیری دقیق در اختیار مرکز رایانه قرارگرفت .

       به منظور افزایش کارآیی و بهبود نحوه انجام کارها، کامپیوترها بصورت شبکه‏ای به هم متصل گردیده بودند و توپولوژی خطی  (bus) بکار رفته بود که با تغییر در شبکه مرکز از نوع ستاره‏ای (star)  و تعداد 40 دستگاه کامپیوتر در مدلهای Pentium III تا Pentium 4  موجود و قابل استفاده بود.

                                                                       AWT IMAGE

  • نحوه  ارائه خدمات به دانشجویان : 

1 –سایت‏های مرکز رایانه  با شروع هر ترم از ساعت  8 صبح الی 7 شب به صورت یکسره  فعال بود .

2 - دانشجویان دانشکده با عضویت در مرکز می‏توانستند از امکاناتی که در این مرکز  فراهم شده بود با تسهیلات ویژه‏ای استفاده نمایند.

3- علاوه بر اعضا تمام دانشجویان دانشکده سایر دانشجویان دانشگاه نیز می‏توانستند از امکانات مرکز در هنگام مراجعه به این مرکز استفاده نمایند.

4 - تسهیلات ویژه‏ای که برای اعضا در نظر گرفته شده بود شامل ارائه نرم افزارهای جدید- خدمات کپی،  پرینت از برنامه‏های دانشجویان به تعداد لازم- استفاده از اینترنت، مشاوره و ....

5 - در شروع هر ترم کلیه اساتید دانشگاه اسامی دانشجویانی که واحدهای کامپیوتری و مرتبط داشتند به مرکز ارسال و طبق برنامه زمان‏بندی شده به دانشجویان وقت داده می شد تا در ساعات تعیین شده مراجعه و استفاده نمایند.

6 - تعدادی از اساتید در شروع هر ترم ضمن هماهنگی با مرکز، کلاسهای درسی خود را در سایت آموزشی مرکز  برگزار می‏نمودند  و کلیه امکانات سایت اعم از کامپیوترها و ویدئو پروژکتور در اختیار اساتید و  دانشجویان گذاشته می‏شد.

7 - دو سایت اینترنت با  تعداد 50 دستگاه کامپیوتر متصل به اینترنت برای استفاده دانشجویان دکترای،کارشناسی ارشد و کارشناسی در نظر گرفته شده بود.

8- برگزاری کلاسها و دوره‏های مختلف آموزش کامپیوتر در سطوح مختلف راه‏اندازی شده بود.  این دوره‏ها توسط خود مرکز و همچنین با همکاری گروه نرم‏افزاری برگزار  می‏گردید.

9 - مجموعه بزرگی از نرم‏افزارهای مختلف در زمینه‏های علوم فنی و مهندسی، ریاضی و آمار  بر روی دیسک و CD  تهیه گردیده و همچنین  بر روی سیستم‏ها نصب شده بود و در صورت نیاز  دانشجویان، قابل ارائه به آنها بود.

10 - در سیستم‏‏‏‏های مرکز برای آشنایی بیشتر دانشجویان سعی شده بود از سیستم عامل‏های مختلف استفاده شود. (مانند  Dos ,Windows 98,2000 ,XP )

دفعات مشاهده: 2338 بار   |   دفعات چاپ: 433 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA code
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد . نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد .
Persian site map - English site map - Created in 0.24 seconds with 57 queries by YEKTAWEB 3731