دانشکده مهندسی صنایع- امکانات
امکانات

حذف تصاویر و رنگ‌ها

AWT IMAGE امکانات  AWT IMAGE

AWT IMAGE مرکز رایانه دانشکده با هدف بهره‌مندی از فناوری اطلاعات و ارتباطات در امر آموزش و پژوهش نیز افزایش کارایی و اثربخشی مجموعه دانشکده امکانات سخت افزاری مورد نیاز این مهم را بسته به شرایط فراهم و نوسازی نموده، خلاصه‌ای از امکانات در ذیل آمده است:

1.    در حال حاضر نزدیک به چهل عضو محترم هیأت علمی در این دانکشده به امر آموزش و پژوهش می پردازند که عموماً حداقل یک دستگاه کامپیوتر و پرینتر (اغلب چندکاره) در اختیار دارند. همچنین به منظور خدمت‌رسانی مؤثر به اساتید و دانشجویان عزیز جمعاً 30 دستگاه کامپیوتر، 12 دستگاه پرینتر و 3 دستگاه اسکنر در اختیار واحدهای مختلف دانشکده می باشد.

2.    این دانشکده دارای 20 کلاس آموزشی می باشد که هر کدام به یک دستگاه کامپیوتر و یک دستگاه ویدئو پروژکتور تجهیز شده اند. شایان ذکر است که ارتباطات بین این امکانات با استفاده از یک دستگاه VGA Splitter و یک دستگاه VGA Switch طوری در نظر گرفته شده که در صورت نیاز به استفاده از نوت بوک یا هر وسیله‌ای که از پورت VGA پشتیبانی می کند، تنها با اتصال یک کابل VGA که در کنار مانیتور هر کلاس تعبیه و با کلمه Laptop مشخص شده امکان پذیر می باشد. ضمناً دانشکده صنایع یک تالار سمینار (شهید شهبازی)، یک سالن جلسات و یک اتاق دفاع دارد که تماماً با امکانات فوق الذکر تجهیز شده‌اند، مضاف بر این که سالن شهید شهبازی دارای یک سیستم صوتی نیمه حرفه‌ای می باشد.

                                      AWT IMAGE

                                                                سالن شهید شهبازی

3.    در این دانشکده یک سایت کامپیوتر عمومی جهت انجام امور پژوهشی و آموزشی دانشجویان فراهم شده که شامل 15 دستگاه کامپیوتر برای برادران و 13 دستگاه برای خواهران می باشد. علاوه بر این دو سایت دیگر به تفکیک برای دانشجویان دکترای برادر و خواهر در نظر گرفته شده است. با توجه به نیاز بسیاری از دروس تخصصی رشته صنایع به آموزش مجموعه ای از نرم افزارها سایت‌هایی نیز جهت این امر به شرح زیر در نظر گرفته شده:

                                          AWT IMAGE

سایت تخصصی نقشه کشی

  AWT IMAGE این سایت با 16 دستگاه کامپیوتر برای دانشجویان، 1 دستگاه کامپیوتر برای مدرس Smartboard، یک دستگاه ویدئو پروژکتور و یک دستگاه Virtualizer .

                                     AWT IMAGE

  AWT IMAGE  سایت آموزشی 1 : با 16 دستگاه کامپیوتر برای دانشجویان، 1 دستگاه کامپیوتر برای مدرس و یک دستگاه ویدئو پروژکتور.

  AWT IMAGE  سایت آموزشی B : با 14 دستگاه کامپیوتر برای دانشجویان، 1 دستگاه کامپیوتر برای مدرس و یک دستگاه ویدئو پروژکتور .

                                  AWT IMAGE

  AWT IMAGE  جهت امور محاسباتی که نیازمند قدرت و سرعت پردازش بالاست یک دستگاه سرور hp از نسل هشتم با دو پردازنده Intel XEON  و90 GB RAM  و سه دستگاه کامپیوتر با Intel cpu coreiz و  8 GB RAMدر اختیار دانشجویان و اساتید می باشد.

4.    یک شبکه بی سیم تقریباً سرتاسر دانشکده را جهت اتصال به شبکه دانشگاه پوشش می دهد.

5.    از دیگر امکانات دانشکده FTP دانشکده می باشد گر چه در حال حاضر برای استفاده های محدود توسط افراد مشخص می باشد. البته این مرکز در صدد توسعه آن جهت استفاده عموم می باشد.

در قسمت راهنما نحوه دسترسی به هر یک از امکانات فوق الذکر آورده شده است.

نشانی مطلب در وبگاه دانشکده مهندسی صنایع:
http://icrare2017.iust.ac.ir/find.php?item=61.15574.41974.fa
برگشت به اصل مطلب