باسمه تعالی

خبرنامه پايگاه اينترنتي دانشگاه علم و صنعت ايران (شماره ۳۸۴)

اخبار ۱۶ الی ۳۰ آبان ماه  ۱۴۰۲
تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۹/۴ 

         شبکه های مجازی اداره روابط عمومی

کانال اطلاع رسانی در تلگرام: IUST_Official@
لوگو سروش کانال اطلاع رسانی در سروش: IUST_Iran@
کانال بازارکار و رویدادهای دانشگاهی در تلگرام: IUSTjob@
کانال اطلاع رسانی در بله: iust_pr@
پیج اینستاگرام: iust_pr@
Image result for لوگوی اپارات کانال اطلاع رسانی در آپارات: iust_p

http://www.iust.ac.ir/files/site1/khabarname/subject/newsom.jpg

۱۴۰۲/۸/۳۰ - روابط عمومی دانشگاه
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با صدور حکمی، دکتر شهاب جنابی را به عنوان «دستیار وزیر در امور مردمی‌سازی» منصوب کرد.


 

۱۴۰۲/۸/۳۰ - روابط عمومی دانشگاه
جشنواره پژوهش و فناوری، از اول تا پایان آذرماه ۱۴۰۲ توسط معاونت پژوهش و تعاملات صنعتی و با همکاری معاونت فناوری نوآوری و کارآفرینی و پارک علم و فناوری دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار می‌شود.


 

۱۴۰۲/۸/۳۰ - روابط عمومی دانشگاه
جلسه تقدیر از برگزارکنندگان اردوی معارفه دانشجویان کارشناسی ورودی ۱۴۰۲ در مشهد مقدس، روز یکشنبه مورخ ۲۸ آبان‌ماه ۱۴۰۲، با حضور اعضای هیأت رییسه، دکتر کوه­دار (دبیر ستاد استقبال و اردوی معارفه) و جمعی از دانشجویان فعال در ستاد اجرایی اردو در محل سالن جلسات ساختمان مرکزی دانشگاه برگزار شد.


 

 افتتاح فاز تکمیلی بوستان حضرت معصومه (س)

۱۴۰۲/۸/۲۹ - روابط عمومی دانشگاه
همزمان با فرخنده زادروز حضرت زینب (س) فازتکمیلی بوستان حضرت معصومه (س) روز یکشنبه، ۲۸ آبان ماه افتتاح شد.


 

۱۴۰۲/۸/۲۸  - روابط عمومی دانشگاه
در راستای توسعه همکاری‌های علمی بین‌المللی، تفاهم‌نامه همکاری میان دانشگاه علم و صنعت ایران و دانشگاه پلی‌تکنیک بخارست رومانی، در تاریخ ۲۲ آبان ۱۴۰۲ به امضا رسید.


 

۱۴۰۲/۸/۲۴ - روابط عمومی دانشگاه
دانشگاه علم و صنعت ایران در نظر دارد انجام خدمات مشروحه ذیل را به پیمانکاران حقوقی صلاحیت دار، واجد شرایط و توانمند با شرایط ذیل واگذار نماید.


 

 برگزاری هفتمین کارگروه معماری و شهرسازی کنگره بین المللی علوم انسانی اسلامی
 

۱۴۰۲/۸/۲۴ - روابط عمومی دانشگاه
آیین افتتاح کارگروه معماری و شهرسازی هفتمین کنگره بین‌المللی علوم انسانی اسلامی و اولین همایش ملی معماری حکمت‌بنیان، صبح روز چهارشنبه ۲۴ آبانماه ۱۴۰۲ در دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار شد.


 

1402/8/23 - روابط عمومی دانشگاه
به همت بسیج اساتید دانشگاه علم و صنعت ایران، نشست تخصصی هم‌اندیشی «راه‌های ارتقای اساتید، چالش‌ها و فرصت‌ها»، ۲۲ آبان ماه ۱۴۰۲ با حضور جمع کثیری از اعضای هیات علمی دانشگاه در سالن نشست‌های مجتمع فرهنگی امام خمینی (ره) برگزار  شد.


 

1402/8/20 - روابط عمومی دانشگاه
در راستای تحقق اهداف دانشگاه علم و صنعت ایران در حوزه دارایی‌های فکری، روز دوشنبه ۱۵ آبان‌ماه  ۱۴۰۲ توافق‌نامه‌ای دو جانبه، مابین دانشگاه و کانون مدیریت دارایی‌های فکری در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران، منعقد شد.

http://www.iust.ac.ir/files/site1/khabarname/subject/newsel.jpg

۱۴۰۲/۸/۳۰ - روابط عمومی دانشگاه
دکتر سعید شهسواری (دانشجوی دوره پسا دکتری دانشکده مهندسی مواد و متالورژی)، عنوان «جایزه بهترین محقق» را کسب کرد

 

۱۴۰۲/۸/۲۸ - روابط عمومی دانشگاه
دانشگاه علم و صنعت ایران در آخرین رتبه‌بندی موضوعی تایمز (۲۰۲۴) توانست در حوزه مهندسی رتبه ۲۵۱-۳۰۰ در عرصه جهانی و رتبه دوم در سطح ملی را به خود اختصاص دهد. کسب مقام رتبه پنجم در میان مهندسین عمران دنیا توسط پروفسور علی کاوه
 

AWT IMAGE

1402/8/23 - دانشكده مهندسي عمران
بدین‌وسیله کسب مقام رتبه پنجم در میان مهندسین عمران دنیا که توسط دانشگاه استنفورد استخراج گردیده است را به جناب آقای دکتر علی کاوه صمیمانه تبریک و تهنیت عرض نموده و توفیق روز افزون ایشان را  آرزومندیم.

 

1402/8/22 - روابط عمومی دانشگاه
دانشگاه علم و صنعت ایران با دستاوردی قابل توجه در رتبه‌بندی آسیایی کیو اس (QS)، توانست با ارتقای ۹ پله‌ای نسبت به سال گذشته، رتبه ۱۶۶ را به خود اختصاص دهد.


 

۱۴۰۲/۸/۲۱ - روابط عمومی دانشگاه
دکتر امیرمهدی حسینی منزه (عضو هیات علمی دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه علم و صنعت ایران)، برنده هفتمین دوره از جایزه ثبوتی-خواجه‌پور در رشته علوم کامپیوتر شناخته شد.


 

1402/8/17 - روابط عمومی دانشگاه
چهار دانشجوی طراحی صنعتی دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه علم ‌و صنعت ایران، در مسابقه مبلمان شهری تعاملی موفق به کسب مقام دوم مسابقات شدند.

http://www.iust.ac.ir/files/site1/khabarname/subject/entesabertegha.jpg

۱۴۰۲/۸/۳۰ - روابط عمومی دانشگاه
با حکم دکتر منصور انبیاء، دکتر حسین افضلی‌مهر به عنوان «معاون پژوهشی، فناوری و امور بین‌الملل دانشکده مهندسی عمران» ابقا شد.


 

 انتخاب عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت ایران به عنوان مسئول کارگروه ویژه علوم دریایی کشور
 

۱۴۰۲/۸/۲۸  - روابط عمومی دانشگاه
با توجه به ابلاغ سند توسعه دریامحور توسط مقام معظم رهبری در ۱۶ آبان‌ماه سال جاری و فرمایشات قبلی ایشان بر اهمیت دریا، معاون آموزشی وزیر علوم، کارگروه ویژه‌ای به نام علوم دریایی تشکیل و مسؤولیت آن را به محمدحسن شجاعی‌فرد (عضو هیئت‌علمی دانشکده مهندسی خودرو و استاد ممتاز دانشگاه علم و صنعت ایران) واگذار کرد.


 

۱۴۰۲/۸/۲۸  - روابط عمومی دانشگاه
با حکم دکتر منصور انبیاء، دکتر علی غفاری‌نژاد، به سمت «معاون پژوهشی دانشکده شیمی» منصوب شد.


 

۱۴۰۲/۸/۲۷ - روابط عمومی دانشگاه
با حکم دکتر منصور انبیاء، دکتر روح‌اله احمدی به سمت «رئیس دانشکده فناوری‌های نوین» منصوب شد.


 

۱۴۰۲/۸/۲۷ - روابط عمومی دانشگاه
با حکم دکتر منصور انبیاء، دکتر ناصر مزینی به سمت «رئیس دانشکده مهندسی کامپیوتر» منصوب شد.


 

۱۴۰۲/۸/۲۲ - روابط عمومی دانشگاه
با حکم دکتر منصور انبیاء، دکتر حامد سعیدی گوگرچین به عنوان «معاون دانشجویی دانشگاه» ابقا شد.


 

۱۴۰۲/۸/۲۲ - روابط عمومی دانشگاه
حکم دکتر منصور انبیاء، دکتر محمدرضا دلیری به عنوان «معاون معاون آموزشی دانشگاه» ابقا شد.

 

۱۴۰۲/۸/۱۶ - روابط عمومی دانشگاه
با حکم دکتر منصور انبیاء، دکتر مهدی خاک‌زند به عنوان «معاون پژوهشی دانشکده معماری و شهرسازی» ابقا شد.


 

 انتصاب سرپرست اداره کارپردازی دانشگاه
 

۱۴۰۲/۸/۱۶ - معاونت اداری و پشتیبانی
با حکم مورخ ۱۴۰۲/۰۸/۱۴ معاون محترم اداری، مالی و مدیریت منابع دانشگاه، جناب آقای مهدی ملکان به عنوان سرپرست اداره کارپردازی دانشگاه منصوب گردیدند.

http://www.iust.ac.ir/files/site1/khabarname/subject/defa.jpg

۱۴۰۲/۸/۲۷ - دانشكده مهندسي كامپيوتر

خانم زهرا منصوری دانشجوی کارشناسی ارشد دکتر سعید پارسا مورخ  ۱۴۰۲/۰۸/۲۸ ساعت ۱۱:۳۰ از پروژه کارشناسی ارشد خود با عنوان "بررسی تحلیل دامنه و تأثیر آن بر بهبود تشخیص و مکان‌یابی خطای نرم‌افزار" دفاع خواهند نمود. (ادامه مطلب) دفاعیه دکتری 

۱۴۰۲/۸/۲۴ - دانشكده مهندسي عمران
مهندس رضا حاجی آبادی دانشجوی دوره‌‌ی دکتری این دانشکده در رشته‌‌ی مهندسی عمران گرایش مهندسی و مدیریت منابع آب، ۲۸ آبان ماه سال ۱۴۰۲ از رساله خود تحت عنوان «توسعه روش اتوماتای سلولی برای بهینه‌سازی چند هدفه: بهره‌برداری از سیستم مخازن» به صورت حضوری با راهنمایی دکتر محمدهادی افشار دفاع خواهد نمود.

 

 دفاعیه دکتری 
 

۱۴۰۲/۸/۱۷ - دانشكده مهندسي كامپيوتر 

خانم زهرا رشیدی دانشجوی دکترای دکتر وصال حکمی مورخ  ۱۴۰۲/۰۸/۲۰ ساعت ۱۷:۰۰ از رساله دکتری خود با عنوان "بهینه‌سازی جانمایی محتوا در شبکه‌های سلولی کوچکِ مجهّز به کش با اطلاعات ناکامل" دفاع خواهند نمود. (ادامه مطلب)

 

۱۴۰۲/۸/۱۷ - دانشكده مهندسي عمران
مهندس ساناز هادیان دانشجوی دوره‌‌ی دکتری این دانشکده در رشته‌‌ی مهندسی عمران گرایش آب و سازه‌های هیدرولیکی، ۱۰ آبان ماه سال ۱۴۰۲ از رساله خود تحت عنوان «تأثیر توأمان تغییر عرض متقارن کانال و پوشش گیاهی غیرمستغرق دیواره بر آستانه حرکت ذرات رسوب» به صورت حضوری با راهنمایی دکتر حسین افضلی‌مهر دفاع نمود.
http://www.iust.ac.ir/files/site1/khabarname/subject/etela.jpg

۱۴۰۲/۸/۳۰ - دانشكده مهندسي صنايع
ضمن عرض تبریک به برگزیدگان، نفرات برگزیده این دوره از مسابقه پوسترشو توسط هیأت داوری دانشکده به شرح پیوست تعیین شده‌اند.


 

۱۴۰۲/۸/۳۰ - دانشكده مهندسي عمران
دانشجویان شرکت کننده در دور‌ه‌ی کارآموزی تابستان ۱۴۰۲ در کنار گزارش کارآموزی خود، پوسترها و نماهنگ‌های زیبایی تهیه و جهت شرکت در مسابقه ارائه کردند. در راستای برنامه‌های توسعه‌ی ارتباط با صنعت، این پوسترها و نماهنگ‌ها از ۱۴ آبان بر روی وب‌سایت دانشکده نمایش داده شدند و جهت شرکت در پنجمین مسابقه‌ی نمایش پوستر (پوسترشو) کارآموزی و سومین مسابقه‌ی نماهنگ، در معرض داوری تعدادی از اعضای هیأت علمی دانشکده‌ی مهندسی عمران قرار گرفتند. (در ادامه مطلب) اسامی برگزیدگان بخش نماهنگ و پوستر به اطلاع دانشجویان عزیز می‌رسد.


 
۱۴۰۲/۸/۲۹ - دفتر همكاري‌هاي علمي و صنعتي

جهت مشاهده خبر کلیک کنید

۱۴۰۲/۸/۲۸  - دانشكده مهندسي كامپيوتر

دانشجویان روزانه، نوبت دوم و پردیس از روز دوشنبه مورخ  ۱۴۰۲/۰۸/۲۹  تا روز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۲/۰۹/۲۲ می بایست نسبت به تعیین استاد راهنمای خود اقدام نمایند. (ادامه اطلاعیه...)
فرم تعیین استاد راهنمای کارشناسی ارشد مسابقه دقیقترین برداشت، کاملترین توصیف
 

۱۴۰۲/۸/۲۷ - مرکز مشاوره دانشجویی
مرکز مشاوره و سبک زندگی مسابقه دقیقترین برداشت، کاملترین توصیف را در ایستگاه آگاهی و سلامت برگزار می کند. شرکت کنندگان از بین کاریکاتورها، به انتخاب خود یک عکس را برگزیده و توصیف خود را یادداشت نمایید. به برترین جمله برای هر تصویر جایزه تعلق می گیرد.  

۱۴۰۲/۸/۲۷ - مرکز مشاوره دانشجویی
هفتاد و هشتمین شماره از نشریه پیام آشنا دانشجو منتشر شد. در این شماره می خوانید: نحوه برقراری ارتباط با هم اتاقی، سخنی با دانشجویان نوورود، سخنی با والدین، دانشگاه دوری از خانواده و... 

۱۴۰۲/۸/۲۷ - مرکز مشاوره دانشجویی
مرکزمشاوره وسبک زندگی به مناسبت هفته مبارزه با اعتیاد و آسیب های اجتماعی، اقدام به برپایی ایستگاه آگاهی و سلامت می نماید.
-گفتگوی صمیمانه با دانشجویان
-آگاه سازی در زمینه مصرف دخانیات
-راهکارهای درمانی 

۱۴۰۲/۸/۲۴ - مرکز مشاوره دانشجویی
مرکز مشاوره و سبک زندگی، جلسه دوم کارگاه مهارتهای ارتباط موثر کلامی و غیرکلامی و مدیریت خشم در محیط کار ویژه کارکنان را برگزار می نماید. این کارگاه توسط دکتر داوود نودهی عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات علوم شناختی و رفتاری تدریس می گردد. 

۱۴۰۲/۸/۲۳ - دفتر همكاري‌هاي علمي و صنعتي

جهت مشاهده خبر کلیک کنید

۱۴۰۲/۸/۲۱ - دفتر همكاري‌هاي علمي و صنعتي

جهت مشاهده خبر کلیک کنید


 

۱۴۰۲/۸/۲۰ - مرکز مشاوره دانشجویی
به اطلاع کلیه دانشگاهیان محترم می رساند، مرکز مشاوره و سبک زندگی اقدام به راه اندازی کانال اولیاء و کانال اطلاع رسانی برنامه ها و کارگاه های مرکز مشاوره و سبک زندگی در ایتا نموده است. لازم به ذکر است در کانال اولیاء مطالب علمی و متنوع روان شناختی و مطالب علمی در حوزه خانواده و فرزندان اطلاع رسانی می شود.  

۱۴۰۲/۸/۲۰ - مرکز مشاوره دانشجویی
مرکز مشاوره و سبک زندگی اردوی بوستان بانوان حدیدچی را پنجشنبه ۴۰۲/۸/۱۸ از ساعت ۸ الی ۱۴ ویژه دانشجویان ساکن خوابگاه خواهران به صورت رایگان برگزار نمود. 

۱۴۰۲/۸/۱۷ - مرکز مشاوره دانشجویی
مرکز مشاوره و سبک زندگی با همکاری دفتر برنامه و بودجه، کارگاه مهارتهای ارتباط موثر کلامی و غیرکلامی و مدیریت خشم در محیط کار ویژه کارکنان را برگزار می نماید. این کارگاه توسط حجت الاسلام والمسلمین دکتر نوید جانباز تدریس می گردد.   بازدید از منطقه آزاد چابهار جهت عارضه‌یابی و گفتگو درخصوص زمینه‌های همکاری‌های فیمابین
 

۱۴۰۲/۸/۱۷ - دفتر همكاري‌هاي علمي و صنعتي

جهت مشاهده خبر کلیک کنید


 

۱۴۰۲/۸/۱۶ - مرکز مشاوره دانشجویی
مرکز مشاوره و سبک زندگی به مناسبت هفته کتاب، مسابقه کتابخوانی ویژه دانشجویان را برگزار می کند. کتاب «دخترانه های درگوشی» ویژه دختران و کتاب «تندتر از عقربه ها حرکت کن» ویژه پسران می باشد. این مسابقه همراه با جوایز ارزنده برای هر کتاب، نفر اول ۱۰۰۰۰۰۰ تومان نفر دوم و سوم ۵۰۰۰۰۰ تومان می باشد. 

آرشیو خبرنامه اظهار نظر درموردخبرنامه عدم تمایل به دریافت خبرنامه